Hokejoví příznivci ve Stříbře by se měli zítra konečně dočkat. Na tamním zimním stadionu se hraje městské derby Buldoci Stříbro – HC Stříbro 06. Utkání už bylo minulý pátek odloženo pro velkou marodku hokejistů Stříbra 06. Tým tak teď dohání zápasové manko a nemůže si na herní absenci stěžovat. V neděli vyválčil v divokém utkání na branky s tachovským RABIDem bod za remízu 7:7, když prohrál na samostatné nájezdy.

Ve čtvrtek se utkal v Tachově s domácím HC a opět prohrál na samostatné nájezdy (6:5). „Opět nám utekl začátek a my museli dotahovat. V nájezdech jsme zklamali,“ vrátil se ke čtvrtečnímu zápasu hrající trenér HC Stříbro 06 Michal Sasz, jenž hlásí před derby kompletní kádr. „Měli bychom dát dohromady tři lajny,“ poznamenal ke kádru stříbrský kouč. A jaké jsou vyhlídky jeho mužstva v městském derby? „Buldoci jsou favority, ale každý zápas začíná za stavu 0:0. Musíme si dát pozor, aby nám zase neutekl začátek zápasu,“ řekl k utkání hrající trenér.

„Nemáme co ztratit, budeme bojovat o co nejlepší výsledek,“ dodal Sasz. Buldoci v posledním zápase dostali v Mariánských Lázních od lídra výprask 13:3, ale nakonec přišla kontumace ve prospěch Buldoků. Středeční utkání s Trstěnicemi na domácím ledě zvládli a vyhráli 5:3. V městském derby jsou favorité. Kvalita kádru je na jejich straně a jejich městský rival se může potrápit jen svoji bojovností. Jakákoliv ztráta bodů na úkor Buldoků by byla v tomto duelu velkým překvapením.

„Budeme to mít ale hodně těžké. Oni opravdu mohou hrát bez zbytečných nervů, výhra se očekává od nás. Jim se teď daří,“ varuje před přílišným optimismem hrající asistent trenéra Jan Šůcha. Podle jeho slov až na dlouhodobé marody Gabča a Bureše je kádr kompletní. Utkání se hraje zítra od 18 hodin a řídí ho Ruda.