Patnácté kolo Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny B bodový zisk stříbrské „Nulašestce" nepřineslo. Na domácím ledě prohrálo s TJ Město Zbiroh 3:5.

První měření sil skončilo jasnou výhrou Zbiroha 7:0. V odvetě ale první branku dali Stříbrští, v deváté minutě puk za záda gólmana dorazil J. Turek. Vzápětí mohlo být srovnáno, střela hostů „olízla" konstrukci branky. Gólman Kolena držel čisté konto do 11. minuty, kdy srovnal na 1:1 Tyc. V dalších minutách bylo rušno před oběma brankami, ale stav už se nezměnil.

Také ve druhé třetině se hrál útočný hokej. Průša zkoušel najít skulinku mezi betony gólmana Bartovského bez gólového efektu. Jeden z důležitých momentů zápasu přišel v 17. minutě, kdy domácí hráli přesilovku a inkasovali v ní branku na 1:2. Pár sekund po návratu vyloučeného hráče hostů se podařilo Saszovi ještě vyrovnat. Branka „Nulašestku" povzbudila, ale příležitosti Velicha a Beneše zůstaly nevyužité. Ve 20. minutě šli domácí poprvé do oslabení a Zbiroh přesilovka hodně nakopla. V těchto chvílích držel domácí gólman Kolena. Pak přišla další série vyloučeních na obou stranách, ale stav se měnil až ve 29. minutě. Zikmund poslal hosty do vedení a hned na to Macák dostal vyšší trest, který se přehoupl do závěrečné třetiny.

Zbiroh tak mohl zahájit poslední dějství opět v početní výhodě, která byla ve 32. minutě korunována čtvrtým gólem Elšlégra – 2:4. Gólový zápis utkání ještě nebyl vyčerpán. Nejdříve M. Pichlík zvýšil vedení hostů na 2:5, domácí hned kontrovali Benešem, ale na více už se nezmohli.

„Přes prohru výborně zachytal Kolena. Dobře rozehrané utkání jsme si pokazili vlastní nedisciplinovaností v druhé části hry a porážka tak hodně mrzí," řekl stručně k utkání stříbrský trenér Václav Kanta.

HC Stříbro 06–TJ Město Zbiroh 3:5
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Branky a asistence: 9. Turek (Beneš), 8. Sasz (Macák), 45. Beneš) – 11. Tyc (M. Pichlík, Frühauf), 17. Tyc (Kleinhampl), 29. Zikmund (Tyc), 32. Elšlégr (Zikmund), 44. M. Pichlík (Zikmund). Vyloučení: 7:5. Diváci: 10.

Stříbro 06: Kolena – Krištofovič, Jahoda, Macák, Křelovec, F. Turek, Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, Sasz, Beneš, Matys, Polák.

Zdeňka Kantová