Sedmnácté kolo Krajské soutěže skupiny B v ledním hokeji přineslo přineslo nečekané překvapení na úkor našeho zástupce HC Stříbro 06. Poslední tým v tabulce HC Chotěšov dokázal porazit stříbrské hokejisty a to ještě výrazným rozdílem 7:1.

Zápas se od úvodních minut nevyvíjel pro favorizovanou „nulašestku" vůbec dobře. Po opatrném a neurovnaném začátku přišla dvouminutovka, ve které hosté dvakrát inkasovali a to z hole chotěšovského Tytla a Černého. Běžela tak šestá minuta a Stříbrští prohrávali 2:0. Domácí hráli s chutí a 13 vteřin před koncem třetiny zvýšili Holíkem na 3:0.

Ve druhé třetině se čekal nápor zástupce z Tachovska, ale ten si podle všeho vybíral „den blbec". V koncovce se nedokázal prosadit a místo snížení přišli další branky v síti hostů. Ve 21. minutě zvýšil Povolný na 4:0 a tři minuty na to upravil Zdvihal už na 5:0. Až za tohoto stavu se zapsali Stříbrští do listiny střelců a to zásluhou Průši – 5:1. Místo zdramatizování zápasu ze strany hostů ale pro ně přišla studená sprcha v podobě dalších dvou inkasovaných branek v rozmezí neuvěřitelných osmi vteřin. Do poslední třetiny šla obě mužstva za stavu 7:1.

Utkání přihlíželo v plzeňské ČEZ II aréně dvanáct věrných příznivců, kteří se už další branky ve třetí části neviděli. Rozhodnutý duel se dohrával z povinnosti a favorit ze Stříbra byl odevzdaný a „těšil" se na závěrečný klakson a konec trápení.

„Soupeř nás zaskočil bojovností a dravostí. My na ledě naopak zcela propadli a prožili hodně nepovedený zápas. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě," řekl k utkání zklamaný trenér Stříbra Václav Kanta.

HC Chotěšov – HC Stříbro 06 7:1
Třetiny: 3:0, 4:1, 0:0. Branky: 5. Tytl (Drda, Zdvihal), 6. Černý (Tytl), 15. Holík (Havlíček), 21. Povolný (Zdvihal, Tytl), 24. Zdvihal (Drda), 27. Holík (Černý), 27. Vachovec – 26. Průša (Matys). Rozhodčí: Kasl – Hucl, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 12.

Stříbro 06: Kolena, Šaman – Jahoda, Macák, Křelovec, Rataj, F. Turek, Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák, Muzikář.