Ani tři kola před koncem základní části krajské soutěže skupiny B v ledním hokeji nedokázala „Nulašestka" bodovat i přesto, že si nad hokejisty HC Vipers vytvořila nadějný gólový náskok. Prohra 5:6 musí stříbrské hokejisty mrzet.

Hosté byli od první minuty utkání aktivnější, důsledně bránili, napadali soupeře a rychlými brejky se dostávali před gólmana domácích. Po zásluze se také ujali v šesté minutě vedení, kdy trestné střílení proměni za své podražení Holík – 0:1. O osm vteřin později se skóre na časomíře měnilo znovu, na 0:2 přidal Muzikář. Do konce první třetiny se hosté radovali ještě jednou, ve 12. minutě zvýšil J. Turek na 0:3. Minutu před klaksonem dal domácí Konkol na 1:3.

Druhá třetina se nesla ve znamení rychlého a útočného hokeje, k vidění bylo několik velmi pěkných hokejových akcí i vynikajících zákroků gólmanů obou týmů. Změnila se nakonec v gólovou přestřelku, na jejímž konci byl stav 5:5. Do střelecké listiny se zapsali za domácí Fryč, Jindra, Chocholatý a Konkol, za hosty F. Turek a Velich.

V poslední třetině se hrál úplně jiný hokej. Na ledě se přitvrdilo, dohrávaly se osobní souboje u mantinelů, přibylo i nedovolených zákroků. Píšťalka rozhodčímu však asi „zamrzla" a v utkání se pokračovalo v nastoleném tempu a způsobu hry. Rozhodujícího, vítězného gólu se hrstka diváků dočkala v 32. minutě z hole Jindry, který tak definitivně rozhodl o výhře Vipersu. Stříbrským se tentokrát smůla lepila na hokejky. I přes tři nastřelené tyčky soupeřovy branky už nedokázali na ledě vývoj utkání otočit.

HC Vipers – HC Stříbro 06 6:5
Třetiny: 1:3, 4:2, 1:0. Branky: Konkol 2, Jindra 2, Fryč, Chocholatý – Holík, Muzikář, J. Turek, F. Turek, Velich. Vyloučení: 4:6. Diváci: 14.

Stříbro 06: Kolena, Šaman – Jahoda, Macák, Holík, Rataj, F. Turek, Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák, Muzikář. Trenér V. Kanta.

V sobotu 15. března hostí HC Stříbro 06 hokejisty HC Strašice. Utkání se hraje v hale KOOP v Plzni a začátek je stanoven na 19.30 hodin.

Zdeňka Kantová