V krajské soutěži mužů skupiny C hostil lídr tabulky TJ Sokol Losiná stříbrskou „nulašestku".  Z utkání, ze kterého Losiná měla povinně a bez námahy získat body, se nakonec stalo neskutečné drama. Po dvou vyrovnaných třetinách (1:2, 2:2) se nakonec hráčům Losiné povedlo ve třetí části po dvou přesilovkách pět na tři obrátit skóre ve svůj prospěch. Domácí ovládli závěrečnou část hry a vyhráli ji 5:2, celkově pak 8:6.

Přesto, že stříbrské mužstvo nastoupilo bez svého kapitána Sasze a dalších opor, soupeře se nezaleklo a už ve třetí minutě otevřel skóre utkání T. Polák – 0:1. Vedoucí tým z Losiné na domácím ledě haly Kooperativy v Plzni vzápětí kontroval J. Kreuzmanem, jenž tak načal své střelecké  představení, kdy si postupně na své konto připsal další tři branky. Poslední slovo měli v první třetině hosté zásluhou Matyse – 1:2.

Také druhá část hry byla překvapivě vyrovnaná a nadšeně hrající Stříbro šlo po dvou minutách do dvoubrankového vedení, kdy se trefil J. Velich – 1:3. Favorizovaní domácí byli zaskočeni a do konce třetiny stačili jen snížit na rozdíl jedné branky. Síla vedoucího týmu z Losiné se projevila až v poslední třetině, ovšem „nulašestka" jim „pomohla" když šla dvakrát do tří a Losiná dvojnásobnou přesilovku dokázala vždy využít.

Gólové dostihy pokračovaly, hosté se statečně drželi a na ledě bylo často „horko" a hlavy hráčů „vychladly" až na trestné lavici. Ve 35. minutě byl stav stav 5:5 a Stříbrští sahali po senzačním výsledku. Za tohoto stavu šli ve 38. minutě J. Velichem do vedení 5:6, ale poslední slovo měli zkušenější domácí. Trestná lavice neosiřela ani v posledních minutách zápasu, ale to už domácí vedli 8:6, když se jim třemi trefami podařilo výsledek dokonale otočit. Závěrečné minuty odehrála obě mužstva bez několika vyloučených hráčů, ale stav už se nezměnil.

„My odehráli asi nejlepší zápas sezony, byl to rychlý a tvrdý hokej. Hráli jsme dobře kombinačně a dařilo se i v obraně včetně gólmanů," chválil hráče hrající trenér Stříbra Václav Kanta. „Losiná nás zejména v první třetině  podcenila a i v druhé měla co dohánět. Pro nás přišla „pohroma" v poslední třetině, nabídli jsme soupeři zbytečnými fauly přesilovky a soupeř toho dokázal využít. Na první pětku v čele s nestárnoucím Kreuzmanem jsme herně nestačili. Výsledek utkání ale pro nás určitě nebyl zklamáním," zhodnotil zápas Kanta.

TJ Sokol Losiná – HC Stříbro 06    8:6 (1:2, 2:2, 5:2).
Branky: 4. J. Kreuzman (Zbiň, Kašpar), 20. R. Kreuzman (Zbiň), 20. J. Kreuzman (Hajšman, Petr), 31. J. Kreuzman (Kašpar), 35. Kašpar (Zbiň), 39. J. Kreuzman (Kašpar), 40. Zbiň (J. Kreuzman, Kašpar), 43. Kašpar – 3. T. Polák (Matys), 11. Matys (Polák), 18. J. Velich (Polák), 23. Průša (J. Velich), 34. Matys (Polák), 38. J. Velich (Matys). Rozhodčí: Důraz – Cisler, Mudra. Vyloučení: 11:9. Využití: 3:1. Diváci: 20.

Stříbro 06: Kolena, Šaman – Rataj, F. Turek, J. Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, M. Velich, Matys, Polák, Kanta, Jahoda.

Zdeňka Kantová