Stříbrská „nulašestka" vstoupila do nového roku úspěšně. Po nevydařených zápasech na sklonku minulého roku se dokázala přes přestávku dát dohromady a ve skupině B krajské soutěže porazila HC Coytes 6:4.

První třetina se stala přehlídkou neproměněných šancí stříbrských hokejistů. Už v první minutě kapitán Sasz přihrál zpoza branky na Křelovce, ten minul. Další skvělou akci připravil Holík, Turek gólmana hostů nepřekonal. Vzápětí po vhazování buly přiklepl Turek Matysovi, ten však nedokázal zakončit. Plejáda neproměněných šancí pokračovala. Ve čtvrté minutě spálil další gólovku Velich. Nulašestka nevyužila ani dvojnásobnou přesilovku, i když blízko k vedoucí brance měl Holík. Na časomíře svítila devátá minuta, když hráč Spousta využil nepřehledné situace před strážcem svatyně domácích a propasíroval puk za záda Šamana – 0:1. Vzápětí mohli Stříbrští vyrovnat, střela skončila na tyčce. V desáté minutě podrazil pronikajícího Velicha střelec prvního gólu hostů Spousta a rozhodčí opět otevřeli vrátka na trestnou lavici. Tentokrát tam putoval i Bóhm, který nesouhlasil s výrokem rozhodčího a obdržel osobní trest. Na trestné lavici nestačil hráč hostí ani vychladnout. Sasz poslal puk na Průšu a ten vyrovnal na 1:1. Stříbrští byli herně při chuti, ve 12. minutě prokličkoval Sasz do útočného pásma a upravil na 2:1. Po vyloučení Fialy se domácí konečně prosadili při početní výhodě a Turek dal na 3:1. Do konce první třetiny chybělo několik sekund a na časomíře se měnilo skóre ještě jednou, Polák vybídl Muzikáře – 4:1.

Ve druhé třetině očekávala hrstka diváků další gólové hody. Hned v úvodu Šaman vychytal gólovou šanci Coyotes. V 19. minutě Holík vystřelil puk do betonů gólmana hostů a odraženou střelu dorazil Turek 5:1. Hra nabyla na rychlosti a do šance se dostali opět hosté, Šaman ale vyšel ze skrumáže s čistým štítem. Další drama se odehrálo na opačné straně kluziště, když Sasz vymíchal puk před gólmana hostí a nastřelil tyč! Do konce druhé třetiny chyběly necelé dvě minuty, hosté rozehrávali buly a střelou po ledě překvapil gólmana Hájek 5:2.

V úvodu posledního dějství Stříbro vyměnilo gólmany, na led nastoupil Kolena. Třetí část hry však přinesla řadu vyloučených, což se projevilo na tempu a kvalitě hokeje. Dvířka trestné lavice byla v neustálé v permanenci. Postupně sem zamířili čtyři hráči Nulašestky a devět hráčů Coyotes, kteří si vykoledovali ještě jeden osobní trest za nesportovní chování. Gólově se zaskvěl v 33. minutě Velich – 6:2. O dvě minuty později hosté snížili Procházkou – 6:3 a další gól si ve 42. minutě připsal Vavřička – 6:4.

„Utkání poznamenané 22 vyloučenými hráči a plné emocí nakonec skončilo naší výhrou. Mohla být při lepším proměňování příležitostí ještě větší, na druhé straně nás několikrát podržel gólman Šaman. Naše výhra je ale zasloužená, snad nás to odrazí do větší pohody a bude se nám dařit více než v minulém roce," zhodnotil zápas trenér „nulašestky" Václav Kanta.

HC Stříbro 06 – HC Coyotes 6:4
Třetiny: 4:1, 1:1, 1:2. Branky: J. Turek 2, Průša, Sasz, Muzikář, Velich – Spousta, Hájek, Procházka, Vavřička. Vyloučení: 6:16! Diváci: 15.
Stříbro 06: Kolena – Šaman, Jahoda, Holík, Křelovec, Rataj, Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák, Muzikář.

Zdeňka Kantová