Krajská soutěž v ledním hokeji skupiny B měla na programu třetí kolo a v něm se jediný zástupce Tachovska, mužstvo HC Stříbro 06, dočkalo první výhry. Tým HC Plzeň 2000 porazilo 5:3.

Stříbrští na „domácím" ledě v plzeňské hale KOOP vstoupili do utkání lépe a v šesté minutě se prosadil přesnou střelou Velich. O necelou minutu později už to bylo zásluhou Macáka 2:0 pro domácí, kteří se uklidnili a jak se později ukázalo, možná až moc. Tlačili se stále do útoku, ovšem v běžící desáté minutě Plzeňané Šnajdrem snížili na 2:1. Stříbrští mohli ještě kontrovat, Sasz ujel obraně soupeře, ale poslední překážku v podobě brankáře nepřekonal.

Radost domácím zkalila ve druhé třetině konstrukce branky hostů, která zastavila puk vystřelený Benešem. Převaha Stříbra se stupňovala, ale brankový efekt nepřicházel. Hosté byli v útočné fázi bezzubí a tak nebylo divu, že hrstka diváků se branky nedočkala. O vzruch ve druhé třetině se postaral jen stříbrský Průša, jenž diskutoval s rozhodčími tak vehementně, že ti jej poslali předčasně do sprch.

Nervozita se přenesla i do poslední třetiny. Její drama začalo menší potyčkou kapitána domácího celku Sasze s Blahovcem. Hosté se dočkali vyrovnání po osmi minutách, když nadvakrát překonal Šamana plzeňský Horažďovský – 2:2. Na ledě se dále odehrávalo drama, které pět minut před závěrečnou sirénou vystupňoval další zásah hostů, kteří využili vyloučení Macáka k strhnutí vedení na svou stranu – 2:3.

Běžela 43. minuta utkání a v ní přišly dvě slepené branky domácích. Nejdříve vyrovnal Turek a Beneš zajistil vedení 4:3. „Po buly se ke mně odrazil puk, našlápl jsem a měl jsem dvě možnosti. Přihrát přes beka, anebo vystřelit, tak jsem zkusil překvapit brankáře. Puk se šťastně odrazil do brány. Štěstíčko sehrálo svoji roli," popsal vítěznou trefu Beneš. Zdrcení hosté se na obrat už nezmohli. Při power play pečetil výhru Sasz.

HC Stříbro 06 – HC Plzeň 2000 5:3
Třetiny: 2:1, 0:0, 3:2. Branky: 6. Velich (Beneš), 7. Macák (Velich, Beneš), 43. J. Turek (Rajchl), 43. Beneš, 45. Sasz – 10. Šnajdr (Otto), 38. Horažďovský, 40. Kačena (Horažďovský, Šnajdr). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 25.

Stříbro: Šaman – Jahoda, Macák, F. Turek, Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, Sasz, Beneš, Matys, Muzikář.

Zdeňka Kantová