První finálové utkání play off krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny D v ledním hokeji mezi HC Stříbro 06 – a HC Omega Trans B skončilo 2:2. O vítězi a postupujícím do skupiny C se rozhodne v odvetném utkání.
Na led nastoupili jako domácí hokejisté Stříbra a od úvodních minut bylo patrné, že žádné mužstvo nechce udělat chybu a umožnit tomu druhému jít do vedení. V tomto duchu se prakticky odvíjel celý zápas. Stříbrští se ujali vedení v 15. minutě, přihrávku Rataje „přetavil“ ve vedoucí branku Polák – 1:0. Na další góly čekala necelá čtyřicítka příznivců až do závěrečné třetiny.
Hosté srovnali v 33. minutě. Po akci Špety se trefil Švátora – 1:1. O čtyřiadvacet vteřin později ale domácí kontrovali zásluhou Muzikáře, kterého ke skórování vybídl Velich. Stříbrští hokejisté byli blízko k úspěchu, ale hosté se nevzdávali a vypracovali si několik slibných příležitostí. Jednu z nich proměnil ve 42. minutě Štěpánek – 2:2 a dal tak výsledku konečnou podobu.
HC Stříbro 06 – HC Omeha Trans B 2:2
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2. Branky: Polák, Muzikář – Švátora, Štěpánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 38.
Stříbro 06: Šaman – Jahoda, Macák, Šmolík, Křelovec, Rataj, Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Kanta, Muzikář, Matys, Polák. Trenér Kanta.
Odvetný zápas se hraje v sobotu na zimním stadionu v Třemošné. První buly padne v 18.00 hodin.

Zdeňka Kantová