Nulašestka vybojovala finále, první zápas hraje v sobotu

Plzeň - Lední hokej: HC Stříbro 06 – HC Město Zbiroh 3:3 (2:1, 0:1, 1:1).

28.3.2012

Lední hokej: HC Stříbro 06 – HC Město Zbiroh 3:3 Foto: Zdeňka Kantová

Stříbrští hokejisté potvrzují v play off krajské soutěže Plzeňského kraje v ledním hokeji skupiny D pozici lídra po základní části. V semifinálové odvetě si s HC Město Zbiroh po remíze 3:3 vybojovali postup do finále soutěže.

Do zápasu vstoupili aktivněji hokejisté Zbiroha, kteří museli po prohře 7:3 v prvním utkání zvítězit aby si uchovali naději na finále. V úvodních minutách byli domácí lepším týmem a svou převahu vyjádřili v první třetině vedením 2:1. Za hosty po přihrávce Velicha snížil Polák.

Drama pokračovalo ve druhé části utkání a když se podařilo Stříbru srovnat důrazným Průšou po zmatcích v obraně domácích, bylo finále pro „nulašestku“ opět blíže. V závěru třetiny Zbiroh promarnil velkou šanci, když měl výhodu trestného střílení. Stříbrský gólman Šaman ale svůj celek podržel a nepustil domácí do vedení.

Závěrečná třetina už ze strany Zbiroha postrádala aktivitu z předchozích minut zápasu, domácím ubývaly síly. Ve 39. minutě přiblížil hosty k branám finále Polák, který je dostal do vedení 2:3. V hektickém závěru stihl Zbiroh ještě vyrovnat, ale i se šestým mužem v poli už nedokázal dalším gólem vykřesat naději na samostatné nájezdy a tím šanci na postup. Poražený HC Město Zbiroh si zahraje o třetí místo, postup do finále Krajské soutěže mužů v ledním hokeji skupiny D tak vybojovala stříbrská „nulašestka“.

„V průběhu utkání byly na obou stranách k vidění strhující hokejové akce. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží i oba gólmani, kteří své týmy podpořili vynikajícím výkonem. Semifinálové utkání bylo hrané hlavně korektně, o čemž svědčí pouze pět vyloučených. Zásluhu na dobrém průběhu utkání měli také rozhodčí, kteří tento zápas odřídili s přehledem,“ řekla k utkání členka vedení HC Stříbro 06 Zdeňka Kantová. „Chtěla bych jménem klubu poděkovat za vstřícnost trenéru fotbalistů Baníku Jaroslavu patočkovi, který uvolnil z mistrovského utkání hráče Průšu k odehrání tohoto důležitého a klíčového utkání pro náš tým,“ dodala Kantová.

Město Zbiroh – HC STŘÍBRO 06 3:3

Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1. Branky: Polák 2, Průša – M. Pichlík, R. Pichlík 2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 20.
Stříbro 06: Šaman – Jahoda, Macák, Šmolík, Křelovec, Rataj, Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák
Program finále: HC Stříbro 06 – HC Omega Trans B (NE 13.45 – hala KOOP Plzeň). HC Omega Trans B – HC Stříbro 06 (SO 7.4. 18.00 – ZS Třemošná).

Zdeňka Kantová

28.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.