Mužstvo HC Stříbro 06 hostilo Sportovní klub Ježovy a po dramatickém průběhu si připsalo na své konto v Krajské soutěži Plzeňského kraje skupiny C dva body. Domácí zvítězili 4:2.

V plzeňské hale KOOP se proti „nulašestce" postavil zdatný soupeř, který ale hlavně doplatil na časté oslabení a v závěru utkání mu už chyběly síly. Ve vyrovnané první třetině padla jediná branka a to hned ve druhé minutě utkání. Stříbrská obrana zaspala a Stryczek poslal hosty do vedení. Domácí se snažili o vyrovnání, ovšem Prantner v brance Ježov byl k nepřekonání.

Do druhé třetiny měli lepší vstup domácí, po dvou minutách vyrovnal M. Velich – 1:1. Nerozhodný stav trval jen čtyři minuty. Hosté šli zásluhou Šticha opět do vedení – 1:2. Po dvou gólech v úvodu třetiny se už ale příznivci další branky nedočkali a hosté šli do poslední třetiny s jednogólovým vedením.

Stříbrským se podařilo vyrovnat v přesilové hře J. Velichem – 2:2. To běžela 35. minuta a o šest minut později otočili domácí skóre ve svůj prospěch, když se prosadil Polák – 3:2. Hosté doplatili na tvrdou hru za hranicí pravidel a ve 44. minutě neubránili další početní oslabení. Jak se později ukázalo, poslední branku utkání vstřelil Průša – 4:2.

„Z utkání, ve kterém po dvou třetinách viděli diváci jen tři góly, se nakonec stalo drama. Na kvalitě hokeje se podepsalo časté přerušování hry za vyloučené hráče hostujícího týmu, na trestné lavici se jich vystřídalo osm! O výsledku zápasu rozhodly dva slepené góly Poláka a Průši. Dobře  zahrála obrana, která nepustila v průběhu třetí třetiny hráče Ježov do žádné vyložené šance. My se nenechali vyprovokovat hosty k drobným šarvátkám a dovedli zápas do vítězného konce," řekl k utkání trenér HC Stříbro 06 Václav Kanta. 

HC Stříbro 06 – Sp.  klub Ježovy 4:2 (0:1, 1:1, 3:0).   
Branky: 17. M. Velich (Sasz), 36. J. Velich (Matys, Macák), 42. T. Polák (J. Velich), 44. Průša (Sasz) – 2. Stryczek, 20. Štich (Stryczek). Rozhodčí: Rojáč, Šimurda. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 15.
Stříbro 06: Kolena, Šaman – Macák, Křelovec, Rataj, J. Velich, Průša, Sasz, M. Velich, Matys, Polák, Jahoda.

V neděli hrají Stříbrští na ledě HC KLaus Timber. První buly padne v hale ČEZ II v Plzni už  v 9.15 hodin.

Zdeňka Kantová