Zcela katastrofálních necelých tři čtvrtě minuty a bylo po zápase… Hostující lídr soutěže dokázal chvilkový výpadek koncentrace tachovských hokejistů nemilosrdně potrestat a během 42 vteřin zvýšil v sedmnácté minutě úvodní třetiny z jednogólového náskoku na rozhodujících 4:0.

A co víc, třígólovou smršť hostů rozjela inkasovaná branka domácího týmu při vlastní přesilovce…

Za záda tachovského gólmana Vojtěcha Marka propadl podruhé v utkání puk z hole klatovského Tomáše Babky po rychlém brejku v končícím oslabení Klatov přesně v čase 16:00 min. Byl to pro domácí s jedním hráčem na ledě navíc pořádný šok, takže když inkasovali už při stejném počtu hráčů za pouhých osmnáct vteřin znovu a za dalších 24 sekund opět, byli zralí na ručník.

Ve druhé části hry sice Tomáš Fišer a po něm exligista Václav Benák vykřesali svými trefami malou naději na zvrat, ale ta definitivně zhasla ve 38. minutě pátým přesným zásahem hostů.

Poslední třetina se nesla v duchu zkušené hry rezervy druholigového klatovského klubu, která přidala ještě jeden gól do sítě Tachova.

Stříbrské gymnázium bylo jedinou školou v okrese, která se zapojila do mezinárodního projektu studentských stávek za lepší klima.
Studenti stávkovali za lepší klima

HC Tachov – HC Klatovy B 2:6

Třetiny: 0:4, 2:1, 0:1. Branky: 25 Fišer (Chaljavin), 30. Benák (Čadek) – 9. Rajal (Kuželík), 16. Babka (Kuželík), 17. Bouček, 17. Vizinger (Vondryska, Valečka), 38. Vondryska (Topinka), 47. Babka (Kuželík, Rajal). Rozhodčí: Hacaperka – Bubla, Sýkora. Vyloučení: 5:3. Využití přesilovek: 0:0. V oslabení: 0:1.

HC Tachov: Marek – Vávra, Benák, Bartoš, Šmejkal, Šimůnek, Báča, Bolonin – Chaljavin, Gažík, Malý, Svoboda, Janda, Čadek, Fidler, Fišer, Kubeš.

Ostatní výsledky 11. kola:

Ostrov – Sokolov B 5:10, Kaznějov – Rokycany 4:5 po samostatných nájezdech, Třemošná – Domažlice 4:9, Mariánské Lázně – Cheb 0:11.

Program 12. kola:

sobota 7. prosince (16.00) Mariánské Lázně – Domažlice, Ostrov – Rokycany, (17:15) Tachov – Cheb, (18.00) Třemošná – Sokolov B, (18.45) Kaznějov – Nejdek. Volno: Klatovy B.