V jednadvacátém kole krajské ligy skupiny C Plzeňského kraje se oběma zástupcům z Tachovska nedařilo. Bezdružičtí prohráli s B. Líně a Stříbro s Chotíkovem.

Přímý souboj o třetí místo se Kohoutům z Bezdružic nepovedl. Domácí Baník jasně dominoval a skóre druhé třetiny vypovídá o dění na ledě. První třetina ale ještě nenaznačovala, že by mělo dojít k debaklu. Na úvodní branku domácího Pavla Štulce ještě dokázal Šmat odpovědět skvělým sólem, to však bylo na dlouhou dobu vše co Kohouti vymysleli. Domácí byli jasně lepší a jen skvělý Reis držel Jiskru nad vodou. Nedokázal ale zabránit dorážce kapitána Baníku Čechury, který stanovil stav první třetiny na 2:1.

Druhou část by Kohouti nejraději vymazali z dějin. Branková smršť domácích začala už v první minutě, kdy nehlídaný Čechura snadno dorazil puk do branky – 3:1. Potom to šlo ráz na ráz. Nešťasný Reis lovil ze své klece jeden puk za druhým. Branky padaly většinou po katastrofálních „minelách“ obrany Kohoutů. Další branku inkasovala Jiskra po chybě rozhodčích, kteří nezaregistrovali zakázané uvolnění a tak snadno Jan Šulc zvýšil už na 4:1. Domácí ještě přidali na obrátkách a skóre utěšeně narůstalo. Postupně se do listiny střelců zapsali Hejzek, Kokoška a pak Čechura dovršil hattrick – 7:1. Kohouti byli v této chvíli na ručník a trochu je vysvobodil konec třetiny.

Poslední dějství se už dohrávalo. Domácí vědomi si náskoku netlačili na pilu a jejich poslední branka opět připadá na vrub chybující obrany Kohoutů. Trestal Kokoška, svým druhým gólem zvýšil už na 8:1. Že branky mohly padat i na druhé straně ukázal v závěru Seknička junior. Sám projel celým kluzištěm a Hosnedlovi nedal ranou pod víko šanci – 8:2.

„Už před zápasem v kabině bylo patrné, že zápas nedopadne dobře. Absencí bylo „neúrekom„ a trenér Seknička měl problém postavit dvě lajny. Absence Velicha, Kalisty, Řezníčka i Štengla nás oslabila natolik, že porážce s tak kvalitním mužstvem jako Líně nešlo zabránit. Bohužel se nám druhé místo vzdaluje, ale ještě to nevzdáváme. Absolutorium i přes osm inkasovaných branek tentokrát zaslouží jen gólman Reis, který byl, hlavně ve druhé třetině, bezmocný proti dorážkám z bezprostřední blízkosti,“ řekl k utkání vedoucí J. Bezdružice Petr Kalista.

B. Líně – J. Bezdružice 8:2 Třetiny: 2:1, 5:0, 1:1. Branky: Šmat, Seknička mladší. Rozhodčí: Valenta – Kučera, Rovaš. Vyloučení: 4:5. Diváci: 15.

Jiskra: Reis - Petřina, Horna – Šmat, Semerád – Ryneš, Boček, Daliman – Seknička st., Seknička ml., Mojžíšek.

* * *

Nedařilo se ani stříbrským hokejistům, kteří podlehli Chotíkovu.

HC Chotíkov B - HC Stříbro 0:6 4:3 Třetiny: 1:0, 3:2, 0:1. Branky: Berec 2, Bříza, Malata – Hrad, Muzikář, Polák. Rozhodčí: Sýkora – Kotyza, Janeček. Vyloučení: 7:6. Diváci: 29.

Stříbro 06: Kolena, Šaman – Krištofovič, Macák, Křelovec, Rataj, F. Turek, Velich, Hrad, J. Turek, Průša, Muzikář, Matys, Polák, Pavel.

Další utkání hrají Stříbrští na ledě M. Zbiroh v Rokycanech v neděli od 10 hodin.

Petr Kalista