Stříbrskou NHL založila parta nadšenců okolo klubu Buldoci Stříbro a tuto soutěž hraje sedm mužstev. Rudé Rozety v ní působí pátým rokem. Před svým vznikem měla sestava název Ufoni, ale v početném týmu se na led nedostávali všichni. „Tak jsem odešel, s sebou vzal kluky z motokrosu a založil nový tým. Udělali jsme, v uvozovkách, ufonské béčko,“ vypráví Tomáš Válek.

Vymysleli název HC Rudé Rozety, které mají na dresu. „Nechtěli jsme si dávat názvy motokrosových týmů, pod kterými jezdíme. Na dresy jsme si dali rudé rozety. Ze srandy. Rusové mají rudé hvězdy, tak my jsme si na ně dali rudé rozety,“ říká s úsměvem čtyřiatřicetiletý motokrosař hokejista.

S výjimkou jednoho či dvou hráčů jsou všichni z Rudých Rozet motokrosaři.

Po sedmi odehraných kolech jsou na předposledním místě. „Jako motokrosaři jsme zvyklí jezdit sami na sebe, takže nám chvíli trvá, než se sehrajeme. Jsme předposlední, ale nedostáváme hodně gólů. Hodně klíčových hráčů vyřadilo zranění, takže po návratu jsou ještě takoví zlámaní a bez fyzičky a ještě nám to moc nejde,“ vysvětluje Tomáš Válek.

Motokrosaři berou hokej i jako výbornou zimní přípravu pro posilování nohou.

HC Rudé Rozety by si troufl i na krajskou soutěž organizovanou Plzeňským krajským hokejovým svazem, ale brání tomu časová kolize s motokrosem. „Tato soutěž začíná už v září, ale většina motokrosových závodů se jede ještě v říjnu. Hokejová krajská soutěž se hraje dlouho a motokrosová sezona začíná brzy. Kluci, kteří jezdí mistrovství republiky, jezdí trénovat do Itálie. Takže pak bychom nesložili tým,“ dodává zakladatel Rudých Rozet.

Utkání stříbrské NHL se hrají na zimním stadionu ve Stříbře. Soutěž se hraje dvakrát 35 minut hrubého času, vyloučení trvá tři minuty.

Za výhru jsou dva body, za remízu jeden bod.

Základní část se hraje dvoukolově, do play-off postupují první čtyři týmy (1-4 a 2-3 po základní části). O titul se hraje na jedno vítězné utkání. Vítězové si zahrají finále a poražení o třetí místo. V sázce je putovní pohár stříbrské NHL.

HC Rudé Rozety trénují každou neděli a na zápasy mají tři pětky.

„Stříbrská NHL se dostala na slušnou úroveň. Hráči se zlepšují. Takže v soutěži není nikdo, kdo by neuměl bruslit nebo hrát hokej. Nikdo vám nedá nic zadarmo,“ uvádí Tomáš Válek.

HC Rudé Rozety

Kádr: Petr Cach, Ladislav Červenka, Josef Harmáček, Petr Hroch, Milan Hubka, Jan Jarolím, Jakub Kos, Jiří Koukolík, Patrik Liška, Václav Nedvěd, Jaroslav Nedvěd, David Paleček, Tomáš Válek, Rudolf Weschta, Milan Strohschneider, Petr Vraný, Jan Wiesenganger, Radek Špatenka, Radek Dostál, Dominik Vraný.