Rozhodly dvě slepené branky

Tachov - Fotbal-divize: FK Tachov – FC Rokycany 3:0 (2:0; 9. Hutta, 12. a 59. Hudec).

29.4.2012

Fotbal-divize: FK Tachov – FC Rokycany 3:0 Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté FK Tachov a jejich příznivci se konečně dočkali. V západočeském derby divizní soutěže porazilo domácí mužstvo FC Rokycany 3:0. Ráz utkání daly dva slepené góly z kategorie laciných.

Z obou stran opatrný začátek žádný fotbalový zážitek nepřinesl. Hrálo se mezi šestnáctkami a brankáři si užívali sluníčka. Rokycanský gólman Cipro natolik, že v deváté minutě mu pod břevno zapadl dlouhý centr od Hutty ze čtyřiceti metrů. Domácí šli do laciného vedení a narostla jim křídla. O tři minuty později presinkem přinutili obranu hostů k fatální chybě a Hudec zvýšil na 2:0.

Rokycanští se jen těžko vzpamatovávali a v 16. minutě si vzal hlavní slovo rozhodčí Bacík. Nejdříve jen on sám jediný na stadionu neviděl nedovolený zákrok na domácího obránce Tušla a následně jen on sám viděl penaltový zákrok Viterny. Sám exekutor pokutového kopu Jedlička byl sz rozhodnutí arbitra tak překvapený, že poslal míč nad branku. „Naštvaní" domácí pak měli několik slibných příležitostí, ale po přihrávce Hutty nezakončil přesně Čížek a po centrovaném míči Hudce hlavičkoval Kaše nad branku. Neprosadil se ani agilní Földeši, jenž se dostal do šestnáctky, jeho pokus zblokovala obrana na rohový kop. Ve 22. minutě utekl rokycanské obraně Habart, Čížek jeho přihrávku chytře tečoval, ale stav se neměnil. Hosté hrozili z protiútoků, které končily do ztracena či po zásahu obrany FK rohovým kopem. V dalších minutách se hra odvíjela ve středu hřiště, a nebýt několika nepřesných rozhodnutích arbitra, hra by postrádala vzruch. Největší příležitost ještě do poločasu změnit skóre měl ve 41. minutě Čížek, jeho hlavička po rohovém kopu Folejtara skončila těsně vedle branky.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, Tachov pozorně bránil a čekal na příležitost. Ve 47. minutě byl před brankou Bobčíka nepřehledný závar, v něm se nejlépe zorientoval hbitý Kubík, ale jeho střelu tachovský gólman reflexivně vyrazil. Hosté se stále tlačili před branku FK, postrádali však přesnou finální přihrávku či zakončení. V 59. minutě zahrávali domácí roh a Folejtar posadil míč na hlavu Hudce, který upravil na 3:0. Rokycanští se mohli dostat do hry v 63. minutě. Dělovka Kubíka naštěstí pro domácí míříla přímo na gólmana. Na druhé straně se pokusil tečovat Habartovu střelu Čížek, gólman Cipra byl pozorný. Tachovské obraně dělal starosti Kubík, jeho další pokus o ztečení branky zastavil důrazný Tušl. V rozmezí 74. a 76. minuty „provětrával" zadáky hostů Habart, jeho úniky skončily rohem a při druhém pokusu se míč otřel o tyč. Stejný osud potkala na druhé straně střela Kubíka. Jeho další průnik v závěru utkání už změnu skóre také nepřinesl. a tak se mohli Tachované radovat z výhry 3:0.

Tachov: Bobčík - Foldeši, Kaše, Šácha, Habart, Viterna, Čížek, Hutta, Hudec, Folejtar, Tušl. Střídali Žemlička, Dvořák a Machač.

29.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.