Pro hokejisty Jiskry Bezdružice začala nová sezona krajské soutěže Plzeňska v ledním hokeji.

Krajské soutěže skupiny C se účastní celkem čtrnáct mužstev. Bezdružice tak čeká série šestadvaceti zápasů.

„V plzeňských soutěžích nastupujeme už třetím rokem,“ poznamenal hrající trenér Jiskry Karel Seknička starší. „Domácí zápasy hrajeme v Kooperativě hale v Plzni na Košutce. Příznivci hokeje se mohou těšit i na derby dvou týmů z Tachovska. Nováčkem soutěže se stalo družstvo HC Stříbro 06,“ pozval na okresní derby, které se hraje 11. listopadu, hrající kouč Bezdružic. „Chtěli bychom navázat na loňskou úspěšnou sezonu, kdy jsme skončili na pěkném šestém místě,“ nastínil cíle pro sezonu Seknička.

Jiskra vstoupila do soutěže více než dobře a v úvodním zápase sezony zdolala Panasonic Plzeň 3:2. Vyrovnané utkání rozhodli Kohouti až v závěrečném náporu. Úvod utkání byl ve znamení tlaku domácích, ale výborný gólman hostů byl k nepřekonání. Boček, Bottcher i Seknička junior si na něj nepřišli. První branku sezony tak vsítil střelou od mantinelu Mojžíšek – 1:0. Pak se přitvrdilo a Jiskra se musela bránit dvojnásobné přesilovce. Když už se vrátil Kalista z trestné lavice, povedlo se hostům vyrovnat. Do šaten se ale šlo přece jen za vedení Jiskry. Bottcher po ukázkové kombinaci s mladším Sekničkou nezaváhal – 2:1. I druhém dějství se domácí tlačili do útoku, ovšem výborný gólman a dvakrát i konstrukce branky, byla proti zvýšení náskoku Jiskry. Naopak, houževnatý soupeř lacino vyrovnal po chybě jinak výborného Kocourka – 2:2. Kohouti se i na začátku třetí třetiny zakousli do soupeře a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. Nájezdy Bottchera, Bočka i Sekničky seniora se štěstím strážce svatyně zlikvidoval. Stejně si vedl i při samostatném nájezdu Sekničky junior, když bylo uplatněno nové pravidlo, že nájezd provádí sám faulovaný hráč. Vítězství se Kohoutům přece jen povedlo strhnout na svoji stranu dvě minuty před závěrečným klaksonem. Boček oslova dotlačil kotouč za gólmanova záda – 3:2. Vítězství si už i přes powerplay soupeře Jiskra pohlídala.

„Jsem rád, že kluci zvládli koncovku a dotáhli zápas do vítězného konce. Houževnatý soupeř přes léto vydatně posílil, a tak jsme to neměli vůbec jednoduché. Po dlouhé době je to vítězný vstup do sezony,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Bezdružic Petr Kalista.

J. Bezdružice – Pan. Plzeň 3:2 Třetiny: 2:1, 0:1,1:0. Branky: Mojžíšek, Bottcher, Boček. Diváci: 30.

Jiskra: Kocourek – Horna, Šmat – M. Velich, Řezníček – M. Kalista, Bottcher, Seknička ml. – Petřina, Boček, Daliman – Seknička st., Mojžíšek.