Los čtvrtého kola Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny a svedl poti sobě celky HC Tachov a Vipers. Domácí zásluhou výborné prostřední třetiny zlomili odpor soupeře a zvítězili 8:4.

Tachované opět museli nastoupit bez čtyř opor základní sestavy. „Dlouhý, Martinec,  Černý si plnili pracovní povinnosti a Lešňanský mladší je dlouhodobě zraněný," upřesnil absence v tomto utkání manažer HC Tachov Petr Vrána.

Od samého začátku byla zřejmá herní převaha domácího týmu, ale jak už to bývá, vedoucí branku vstřelili po ojedinělém protiútoku hosté. „Z naší strany šlo o nepovedené střídání a hosté toho využili," popsal moment, který předcházel první brance utkání manažer.  V rozmezí jedné minuty ale domácí dvěma góly Raby a Beleše strhli vedení na svou stranu. Situace z úvodu utkání se ale opakovala a HC Vipers využil další protiútok k vyrovnání – 2:2. Po této brance už ale domácí další kolaps nepřipustili a jednoznačně kráčeli za vítězstvím.

„Herně vynikl zejména David Schicker, který vstřelil hattrick a jednou asistoval, a Beleš, který kromě vstřelené branky třikrát asistoval. Další dobrý výkon podali útočníci Raba, Malý a obránce Klíma, ale za bojovnost je třeba pochválit celý tým. Spolehlivý výkon opět podal gólman Hliboký, jehož ve třetí třetině při své premiéře za muže vystřídal dorostenec Petr Procházka," chválil hráče Vrána.
V soutěži má tým HC Tachov zatím bilanci tří výher a jedné prohry.

HC Tachov – HC Vipers  8:4
Třetiny:  3:2, 3:0, 2:2. Branky Tachova: 4. Raba (Bolonin), 5. Beleš (Schicker), 15. Malý (Raba), 17. Morgenstein, 21. Mucha, 38. Schicker, 42. Schicker (Beleš), 45. Schicker (Beleš). Diváci: 30.
Tachov: Hliboký – Procházka, Bolonin, Beleš, Salač, Mucha, Klíma,  Malý, Lešňanský, Raba, Skácel, Schicker, Morgenstein, Báča, Bučan.