Mužstvo J. Bezdružice nadstavbu Krajské soutěže skupiny D v ledním hokeji nezvládlo podle svých představ. Ve skupině o 1. až 5. místo se chtělo porvat o postup, ale v dobře rozehrané skupině nakonec na kýžené první místo nedosáhlo.

Jak si vedl náš zástupce v boji o postup.

J. Bezdružice – Sokol Díly 3:2
Úvodní zápas Kohoutům povedl, když se i tentokráít proti velkému favoritu soutěže vytáhli. I ve třetím vzájemném utkání jej porazili. Hosté se sice dostali do vedení, ale Jiskra v dalším průběhu utkání už tahala za delší konec a zaslouženě vyhrála.

„Bylo to perně vybojované vítězství, které mohlo odstartovat cestu za prvním místem ve skupině. Výborně zachytal Skypala a dařilo se druhé lajně s navrátilcem K. Sekničkou mladším," viděl první duel vedoucá týmu Petr Kalista.

HC Staňkov – J. Bezdružice 4:3
Ani třetí vzájemný zápas nedokázala Jiskra se Staňkovem vyhrát. Nešťastný úvod poznamenal vývoj celého zápasu. Domácí se během chvíle dostali do tří gólového vedení. V závěru třetiny se dokázala vrátit do zápasu dvěma zásahy. Do konce zápasu se hrál výborný hokej se šancemi na obou stranách, střelcům však zvlhl prach. V závěru utkání se domácí dostali opět do dvoubrankového vedení, ovšem Bötcher kontaktním gólem závěr zdramatizoval. Ani závěrečná power play Kohoutů už nic nezměnila na těsné porážce.

„Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře, když jsme hloupými chybami pustili soupeře do vysokého vedení. Potom jsme promarnili několik šancí k vyrovnání a bylo i na to dostat se do vedení. Opět nás chyby obránců přišly draho," litoval špatného vstupu do zápasu Kalista.

J. Bezdružice – HC Klaustimber 4:8
Důležité utkání v boji o čelo skupiny a zároveň o postup. Kohouti ho ale začali katastrofálně. Ve 30. vteřině to bylo 0:2. Chyby gólmana Skypaly předznamenaly příští vývoj zápasu. Další dva góly do přestávky podlomily snahu o zvrat v zápase. A když na ukazateli skóre svítilo hrozivých 0:6 byla Jiskra na ručník. Soupeř polevil, domácí snížil na 3:6, ovšem hosté opět kontrovali.

„Bylo špatné, že nebyl k dispozici brankář Kocourek, protože Skypalovi se vůbec nedařilo. To lze říci i o kanonýru Böttcherovi, kterého si soupeř hlídal jako oko v hlavě. Ani náznak obratu začátkem v poslední třetině, kdy jsme vstřelili tři branky, jsme nedokázali využít k zdramatizování zápasu. Lepší a zkušenější soupeř si už vítězství pohlídal," poznamenal k utkání vedoucí Jiskry.

HC Panasonic Plzeň - J. Bezdružice 5:9
Poslední utkání se Bezdružicím vydařilo. Ukázaly, že hrát hokej hrát dovedou, ale oběma týmům už šlo jen o prestiž. Tentokrát se dařilo první lajně a střelecky se zaskvěl Daliman. Do branky se tentokrát postavil Kocourek a i přes pět inkasovaných branek si zaslouží pochvalu.

„I když jsme vypadli z možnosti postoupit, v utkání bez nervů jsme si poradili se zdatným soupeřem. Letošní sezona byla úspěšná a nejhůř můžeme být na třetím místě. Teď nás čeká už jen zhodnocení sezony a příprava té následující," řekl k vystoupení J. Bezdružice její hrající trenér Karel Seknička starší.

Fakta k utkáním najdete v úterním vydání Tachovského deníku.