Plzeňská Škodovka udolala v utkání 22. extraligového kola kladenskou partu s Jaromírem Jágrem v sestavě 3:1.

Soupeři tak oplatila porážku z jeho sídla, navázala na předchozí vítězství z Vítkovic a drží se v popředí tabulky.

Urputný souboj Indiáni nalomili dvěma trefami v prostřední třetině, ale o zisku tří bodů rozhodli definitivně až v závěru při power-play hostů.

Minulých šest venkovních zápasů Kladna týmový šéf Jágr vyprodal a plno bylo také v Plzni. Na výkon sedmačtyřicetileté legendy bylo zvědavo 7581 diváků.

Škodovka byla od úvodu nebezpečnější, jenže v první třetině svou převahu nepodpořila góly.

Godlu v kladenské brance nepřekonal po nájezdu dvou na jednoho Kantner, ani poté Suchý pálící z pravého kruhu.

K otevření skóre nepomohly Indiánům ani tři přesilovky. Domácí měli i namále. Jágr vystihl rozehrávku, přes obránce se natlačil k bráně, ale Frodl puk mířící pod horní tyč vytěsnil.

Až v čase 23:35 prolétl kladenským pásmem Gulaš, prodral se přes obránce a zblízka dostal puk za Godlu. Gól po parádní individuální akci potvrdilo video.

Následně se Plzeň ubránila v oslabení. Blýskl se Frodl, který bleskovým švihem lapačky zlikvidoval Jágrovu i Stachovu šanci.

Pak sice škodováci promarnili téměř minut a půl dlouhou výhodu pět na tři, ale litovat toho nemuseli.

Domácí se sice následně ocitli znovu v oslabení, ale Kantner rozjel protiútok, který po Kodýtkově parádní přihrávce zúročil trefou do odkryté klece Budík.

Hosté v pokračující taktické bitvě ještě v závěru dali kontaktní gól. Dál dotírali na soupeře, ale i když odvolali gólmana, tak power-play nevyužili a Kantner potom do prázdné branky hostů zpečetil výhru Škodovky.

„Kladno jen potvrdilo, že se postupně zvedá a zlepšuje. Ačkoliv jsme v první třetině ještě neskórovali, pokračovali jsme trpělivě v naší hře a za dobrý výkon byl tým odměněn ziskem tří bodů,“ uvedl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

„Plzeň byla v úvodu lepší, přesto to bylo 0:0. Druhou třetinu, kdy jsme měli největší šance, jsme prohráli 0:2. Snížení přišlo pozdě,“ připustil kladenský trenér David Čermák.

Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Jank), 37. Budík (Kodýtek, Kantner), 60. Kantner (Gulaš, Mertl) - 57. Zikmund (Jágr).
Diváci: 7581. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Čerešňák, Budík, Vráblík, Jank, L. Kaňák, Moravčík, Houdek – Gulaš, Mertl, Kantner – Rob, Kracík, V. Němec – Eberle, Kodýtek, Straka – Pour, Suchý, Malát.