Stříbrská „nulašestka" v Krajské soutěži Plzeňského kraje skupiny B poprvé bodovala. V dalším kole soutěže porazila HC JAM na jeho ledě 5:7.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří měli v první třetině znatelnou převahu, ale přibrzdilo je dvojnásobné vyloučení. Stříbrští ale přesilovku nevyužili, ale přesto se v osmé minutě dočkali zásluhou Poláka vedení 0:1. Hosté se z vedení radovali jen tři minuty, vyrovnal domácí Urban.

Druhá třetina přinesla rychlý kombinační hokej obou týmů. Stříbrský Šaman několikrát se štěstím vychytal gólovky domácích, na druhé straně neproměnili šance Velich, Sasz, Muzikář a Holík. Výjimkou byla 18. minuta, kdy velich našel Sasze a ten po úniku skóroval – 1:2. V dalším průběhu zápasu hráli domácí přesilovku 5 na 3 a dokázali Suchým vyrovnat – 2:2. Výhodu přesilovky pak měli i hosté, ale nejen že ji nevyužili, ale ještě v ní inkasovali z hole Lodra – 3:2. Stříbru se podařilo Muzikářem ještě do konce třetiny vyrovnat – 3:3.

Třetí třetina pokračovala ve strhujícím tempu, ale domácím začali s přibývajícími minutami docházet síly, ale stále bojovali. V 37. minutě přišli dva slepené góly hostů z holí Velicha a Rajchla – 3:5. Domácí JAM se však rychle vrátil do hry, když snížil Lodr – 4:5. Další změnu skóre přinesla 39. minuta, trefil se Velich – 4:6. Domácí Lodr ve 43. minutě zkompletoval hattrick a závěr zápasu hodně zdramatizoval. Power-play domácího týmu „skončila" sekundu před závěrečným klaksonem, výhru hostů pečetil gólem do prázdné branky Rajchl a „Nulašestka si připsala první dva body v soutěži.
HC JAM – HC Stříbro 06 5:7 (1:1, 2:2, 2:4).
Stříbro 06: Šaman – Jahoda, Macák, Holík, Rataj, F. Turek, Velich, Rajch, Sasz, Polák, Muzikář.

Zdeňka Kantová