Ve druhém kole Krajské soutěže Plzeňského kraje zajížděli Buldoci Stříbro do Rokycan na led DTJ Klabava a přivezli si výhru 6:3.

Po prohře v derby s tachovským HC (4:7) si stříbrští hokejisté spravili chuť proti houževnaté Klabavě. „A také se naše obavy naplnily. Po pár minutách se domácí ujali vedení 1:0 a průběh celého utkání nabízel zajímavý obrázek rychlé kombinační hry, ve které postupem času převzal náš tým režii zápasu do svých rukou," popsal stručně dění na ledě trenér Buldoků Stříbro pavel Bobr. Hostům se podařilo ještě do konce třetiny vyrovnat a v dalším průběhu už domáci tahali za kratší konec, byť bojovali. V závěrečné třetině si taktickou hrou Buldoci výsledek uhlídali a nedovolili Klabavě utkání zdramatizovat. Z Rokycan si tak odváželi coby nováček elitní skupiny cennou výhru.

„Výborné utkání, které mělo tempo i pár neočekávaných kontaktů v rámci fair-play. Projevila se i chuť do hry po velké odmlce mistrovského utkání. Velkou kaňku na střetnutí přitáhlo přerušení hry, z důvodu nedostatku času v pronájmu ledu, ač se mezi druhou a třetí třetinou upravoval led. Prapodivné to rozhodnutí, když do konce zápasu zbývalo dohrát tři minuty," dodal po střetnutí Bobr.

Další utkání sehrají Buldoci v Plzeňské ČEZ aréně II 27. října od 9.45 hodin s Horní Lukavicí.

DTJ Klabava – HC Buldoci 3:6
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:3. Branky Buldoků: Staněk 3, Seknička, Houdek, Sládek. Diváci: 25.
Buldoci: Packan – Houdek, Bobr, Staněk, Šůcha, Sládek, Dráždil, Holák, Bárta, Červenka, Černoch, M. Velich, Seknička, Polívka.