V šestnáctém kole Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny B v ledním hokeji hostilo HC Stříbro 06 mužstvo HC Plzeň 2000. První vzájemné utkání skončilo za stavu 3:3, a tak se očekával vyrovnaný duel. Opak byl pravdou a „Nulašestka" deklasovala soupeře 8:0.

V hale KOOP v Plzni vstoupili do utkání lépe Stříbrští. Ve druhé minutě vyzkoušel pozornost gólmana hostí po přihrávce Průši mezi kruhy Polák, ale nebyl úspěšný. Skóre utkání se měnilo ve 13. minutě a přesným střelcem byl J. Turek. O dvě minuty později Horažďovský nedovoleným způsobem zastavil stříbrského Muzikáře a ten nařízené trestné střílení proměnil – 2:0. Další šanci si po vyhraném buly vytvořil Sasz, ale nedal. O sobě dali vědět také hosté. Dostali se do několika vyložených brankových příležitostí, ale štěstěna tentokrát stála na straně domácích.

Druhou třetinu opanovali domácí a k tomu jim pomohla branka v 18. minutě, kdy projel rozhozenou obranou hostů Velich – 3:0. Pět minut na to se do listiny střelců zapsal Polák, kterému přihrál výborně hrající Muzikář – 4:0. Do konce druhé části hry se skóre měnilo ještě jednou, když Sasz vyzval J. Turka a ten zvýšil na – 5:0.

Poslední třetina byla zcela v režii hráčů Nulašestky. Domácí tým předvedl několik pěkných hokejových akcí, které si zasloužily gólové zakončení, zároveň však neotevřel obranu, takže Plzenští dobývali svatyni Stříbra marně. V 32. minutě vyzval Velich spoluhráče Muzikáře a ten blafákem zvýšil na 6:0. Zdecimovaní hosté inkasovali ještě dvakrát. Ve 36. minutě se prosadil J. Velich a minutu před závěrečnou sirénou dokonal výprask hostů kapitán Sasz – 8:0.

„My zápas dohrávali v nebývalé herní pohodě. Gólmani Kolena a Šaman vychytali první nulu v sezoně. Soupeř nás po remíze 3:3 v prvním utkání podcenil a utkání pro něj skončilo debaklem. Kluci ale podali zodpovědný výkon podpořený dobrou koncovkou. Jejich vysoká výhra je zcela zasloužená," hodnotil zápas spokojený trenér Stříbra Václav Kanta.

HC Stříbro 06–HC Plzeň 2000 8:0
Třetiny: 2:0, 3:0, 3:0. Branky: 13. J. Turek (Sasz, Matys), 15. Muzikář, 18. J. Velich, 23. Polák (Muzikář), 26. J. Turek (Sasz), 32. Muzikář (J. Velich), 36. J. Velich (Jahoda), 44. Sasz. Rozhodčí: Sýkora – Cibulka, Mudra. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 18.

Stříbro 06: Kolena, Šaman – Jahoda, Macák, Křelovec, Rataj, Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák, Muzikář.

Zdeňka Kantová