Stříbrští smazali manko, ale body nemají

Plzeň - Hrálo se další kolo krajské soutěže v ledním hokeji.

9.2.2015

Tři kola před koncem základní části Krajské soutěže skupiny B v ledním hokeji hostilo mužstvo HC Stříbro 06 třemošenský HCOP Meteor a po dramatickém průběhu zápasů plném zvratů prohrálo 5:6, když po úvodní třetině už byl stav 0:5! Po katastrofální první části se ovšem domácí zvedli, dokázali vyrovnat, ale nezvládli závěr utkání.

První měření mělo vyrovnaný průběh a skončilo 7:7, ale odveta začala pro „Nulašestku" šokem. Ten, kdo se z příznivců jen trochu opozdil, neviděl dvě branky v síti domácích. Také v dalších minutách se trefovali jen hosté. Meteor se ujal vedení ve druhé minutě zásluhou Spousty. O minutu později šel Meteor do oslabení, domácí však početní výhodu nevyužili a naopak, soupeř v šesté minutě zvýšil gólem Kormudy na 0:2. V osmé minutě se trefil Humeník a na hrozivých 0:4 upravil v 10. minutě Kormuda. Účet první třetiny uzavřel Hirth a Stříbrští tak sehráli nejhorší první třetinu ve své kariéře.

Druhá třetina přinesla několik změn. Do svatyně Stříbra nastoupil Šaman a domácí tým velmi výrazně zlepšil svojí hru. V 17. minutě se dočkala „Nulašestka" i prvního gólu, když Velich přihrál Polákovi a ten překonal gólmana Meteoru Malého – 1:5. V dalším průběhu utkání Stříbrští přečkali oslabení. Ve 20. minutě měli výhodu trestného střílení, ovšem J. Turek neproměnil. Domácí se však radovali o tři minuty později, když udeřil Rajchl – 2:5. V čase 25:01 našel Kanta přesnou přihrávkou J. Turka a ten pohotovou střelou upravil na 3:5.
Stříbrští se v poslední třetině snažili zápas ještě zdramatizovat, ale chybělo úspěšné zakončení. Radost na domácí střídačce propukla ve 40. minutě, na rozdíl jdné branky snížil Velich – 4:5. Dvě minuty na to propadli hosté v útočném pásmu a „Nulašestka" při přečíslení srovnala Muzikářem na 5:5.

Do konce zbývaly tři minuty, Meteor byl pod tlakem a zdálo se, že domácí nakonec vybojují alespoň bod. Jenže ve 43. minutě poslal rozhodčí Nulašestku do tří. Po zákroku v rohu kluziště byl vyloučen Velich za napadení a zároveň s ním usedl na trestnou lavici Polák za podražení. Meteor výhodu téměř dvouminutové hry pět na tři nakonec využil, vítěznou branku dal ve 44. minutě Žitko – 5:6.
„V první třetině jsme na ledě neuvěřitelně zmatkovali, nemohli jsme se dostat ze sevření soupeře. Naše hra byla křečovitá a nepřesné rozehrávky se často staly kořistí soupeře. V průběhu utkání jsme sice dokázali smazat pětigólové manko, ale za stavu 5:5 jsme po zbytečné chybě nabídli Meteoru šanci na zisk obou bodů. Soupeř toho tentokrát se štěstím využil a připsal si výhru," řekl k utkání trenér Stříbra Václav Kanta.
HC Stříbro 06 – HCOP Meteor 5:6
Třetiny: 0:5, 3:0, 2:1. Branky a asistence: 17. Polák (Velich. Muzikář), Rajchl (Turek, Kanta), 26. Turek (Kanta, Průša), 38. Velich (Muzikář, Rataj), Muzikář (Polák) – 2. Spousta (Kormunda), 6. Kormunda (Kotrc), 8. Humeník (Žitko, Kormunda), 10. Kormunda (Walter), 12. Hirth (Walter), 44. Žitko (Jícha). Vyloučení: 4:4. Diváci: 20.
Stříbro 06: Kolena, Šaman – Rataj, Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák, Kanta, Muzikář.

Zdeňka Kantová

9.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Tachov, Planá – Mistrovství světa v kickboxu kategorie WKU absolvovali Ladislav a Lukáš Hudlerovi z Plané. V irském Killarney reprezentovali Českou republiku, Ladislav startoval za veterány a Lukáš se objevil poprvé ve své kariéře v kategorii starších žáků.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.