Hokejisté HC Tachova přivítali na svém ledě v dalším zápase krajského přeboru skupiny A nováčka soutěže, který se krčí na chvostu tabulky, tým Omegy Plzeň. Po zlepšeném výkonu, hlavně v poslední třetině a využití tří přesilovek, nakonec vyhráli vysoko 7:2. Oba týmy nastoupily v oslabených sestavách, hlavně domácím chybělo několik opor.
Úvod byl oboustranně vyrovnaný, ale na obou stranách chyběl důraz v zakončení. Přesto byli Tachované lepší a bylo otázkou času, kdy otevřou skóre. Hosté byli po většinu času bezzubí, brankář Hliboký byl téměř bez práce a na svém brankovišti chladl. Běžela čtvrtá minuta a domácí se ujali vedení brankou z hole Černého. Za necelé dvě minuty se podařilo hostům Hodačem srovnat a začínalo se opět od nuly. Čtyři minuty před sirénou první třetiny využil chyby brankáře hostů Báča – 2:1. V závěru prvního dějství a krátce ve druhé třetině přečkali Tachované oslabení při vyloučení Muchy.

Prostřední třetina přinesla podobný charakter hry jako ta první. Hosté nevyužili další přesilovku. stejně podobně si počínali při vyloučení hráčů Omegy domácí borci. Třetina nepřinesla nic mimořádného a proto také zákonitě skončila bez branek. Neujala se ani akce mladého Schickera, který jel sám na Klase.

Nejlepší hokej, hlavně z pozice domácích, přineslo posledních patnáct minut. Trenér Brzobohatý byl evidentně po druhé třetině nespokojen s hrou svých svěřenců a tak asi pomohla „vydatná , ústní" domluva v kabině. Domácí přidali a výsledek se dostavil. Na 3:1 zvýšil Malý, potom trefil pravou tyč Martinec. Na rozdíl tří gólů upravil Dlouhý, ale Omega korigovala Lopatou. Ten v 36. minutě zaskočil téměř bez práce prokřehlého Hlibokého – 4:2. Domácí v další fázi zápasu využili tři přesilovky po sobě a brankami Martince, Dlouhého a Michala Lešňanského v samotném závěru nakonec přehráli hosty vysoko a zaslouženě 7:2. V posledních vteřinách utkání došlo ke zranění O. Malého, který po srážce na modré odešel z ledu a spravily to dva stehy na obočí.

„ Jsem rád, že jsme konečně protrhli střeleckou smůlu z předešlých zápasů a v poslední třetině nastříleli soupeři hlavně z přesilovek rozhodující a pěkné branky. Chci poděkovat klukům za výhru a předvedený výkon v poslední třetině, kdy podali skutečně velice dobrý výkon a pro diváky velice dobrý hokej," neskrýval radost z výhry i výkonu svého týmu manažer HC Tachov Petr Vrána.
HC Tachov – Omega Plzeň 7:2
Třetiny: 2:1, 0:0, 5:1. Branky: 4. Černý (Malý), 11. Báča (Klíma), 33. Malý (Bolonin), 36. Dlouhý (Raba), 39. Báča (Schicker), 42. Martinec (Lešňanský), 45. Lešňanský – 6. Hodač (Janota, Boček), 37. Lopata. Rozhodčí: Dlouhý – Lang, Špiroch. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 45.

Tachov: Hliboký – Černý, Klíma, Mucha, Malý, Bolonin, Lešňanský, Švagr, Báča, Martinec, Dlouhý, Schicker, Raba. Trenér M. Brzobohatý.