Hokejisté Tachova přivítali v sobotu na domácím ledě Kaznějov. A to v rámci první tuhé bitvy série o konečné páté místo v plzeňské divizi hokejové krajské ligy.

Skóre duelu otevřel již po dvaačtyřiceti vteřinách hry Jiří Fidler. Hosté z Kaznějova sice ještě dokázali zásluhou Růžičky vyrovnat, ale závěr úvodní třetiny patřil opět domácím. Díky dvěma slepeným gólům Jakubce a Čadka vedli Tachovští po dvaceti minutách hry 3:1. A nutno dodat, že vedení bylo zcela zasloužené.

Ve druhé třetině sice přišel herní útlum, ale i tak Tachov pořád vedl. Na začátku závěrečné části zápasu skóroval domácí Fidler a bylo to 5:3. Jenže zkrat v posledních dvanácti minutách stál domácí hráče vítězství. Kaznějov třikrát skóroval a nakonec uspěl 6:5. V sérii hrané na dva vítězné zápasy se tak ujal vedení 1:0.

„Zápas se mi těžko hodnotí, protože jsme ho měli dobře rozehraný. Vyšel na úvod utkání a vlastně celá první třetina. V prostřední části jsme už tak dobře nehráli, i přesto jsme šli do závěrečné třetiny za stavu 4:3,“ řekl trenér tachovských hokejistů Miroslav Klapáč.

„Poprvé po dlouhé době jsme se sešli v hojném počtu. K dispozici jsme měli tři útočné lajny a pět obránců. Věřil jsem, že bychom tentokrát mohli uspět. Bohužel se tak nestalo. Hráčům ale nemohu upřít snahu. Bojovali a bylo vidět, že se snaží alespoň částečně odčinit zpackanou sezonu,“ pokračoval trenér Miroslav Klapáč, který se ale pozastavil nad „kouzlem či černou kletbou“ brzkého vstřeleného gólu.

„Stalo se nám to potřetí v řadě. V obou předchozích zápasech proti Klatovům i teď v sobotu proti Kaznějovu jsme se dostali do vedení hned v první minutě zápasu. Místo toho, aby nás však brzká branka psychicky zvedla, tak se stal opak. Jako bychom se dobře rozehraného zápasu zalekli. Dostaneme se pod tlak, necháme soupeře vyrovnat, a pak už horko těžko hrajeme. Možná, že nám chybí zkušenosti. Přece jen máme v sestavě několik mladých hráčů ročníků 1999 až 2001. Potřebujeme ještě vyzrát,“ dodal utrápený kouč Miroslav Klapáč.

HC Tachov - HC Apollo Kaznějov 5:6

Třetiny: 3:1, 1:2, 1:3. Branky a nahrávky: 1. Fidler, 18. Jakubec (Fišer), 19. Čadek (Fidler), 36. Čadek (Fidler, Kubeš), 45. Fidler (Šmejkal, Čadek) – 14. Růžička (Baďouček), 25. Sýkora, 29. Růžička (Štrunc, Sýkora), 48. Ruprecht, 54. Samek (Sýkora), 56. Dobrý (Straka).

Příští zápas – sobota 19.00: HC Apollo Kaznějov – HC Tachov (zimní stadion Kooperativa, Plzeň-Košutka).