Domácí HC Tachov přivítali po Novém roce na svém ledě horkého favorita na vítězství v Regionálním přeboru mužů II. třídy v ledním hokeji HC Malá Víska. Favorit potvrdil ambice a po rychlém sledu dvou branek v první třetině umožnil domácím pouze v závěru snížit výsledek na přijatelných 2:5.

Do třetí minuty se hrál oboustranně opatrný hokej. Pak ale během třiadvaceti vteřin udeřili dvakrát hosté. V závěru přidali ještě třetí branku. Domácí téměř neohrozili gólmana Siku. Ve 22. minutě oklamal tři domácí hráče Kotěšovec a Otava lovil puk počtvrté. Gólman Tachova přitom ještě několik šancí hostů zlikvidoval. Další šance v přesilovkách nevyužil ani jeden tým a tak skončila třetina ve prospěch hostů. Poslední dějství začali domácí přesilovkou 5 na 4 a poté dokonce 5 na 3, ale bez brankového efektu. Naopak, nad vodou držel Tachov svými zákroky Otava. Až v 45. minutě se podařilo snížit Lešňanskému mladšímu na 1:4. Hosté kontrovali a konečnou podobu výsledku dal Martinec 2:5.

„Myslím si, že jsme odehráli proti favorizovaným hostům solidní a důstojný zápas. Škoda dvou slepených, skoro vlastních branek v úvodu mače. Nechali jsme soupeře hrát a ten až do konce druhé třetiny toho důkladně využil. Kluci ale potom přidali a sehráli do konce zápasu rovnocennou partii, pochválil své svěřence domácí kouč Robin Šín.

HC Tachov – HC Malá Víska 2:5. Třetiny: 0:3, 0:1, 2:1. Branky a asistence: 45. Lešňanský ml. (Beleš), 54. Martinec (Klíma) - 3. Kotěšovec, 22. Kotěšovec (Nauš), 3. Papoušek Jaroslav (Kosohorský), 14. Papoušek Jiří (Kotěšovec), 53. Fait (Kotěšovec). Rozhodčí: Daněk – Procházka, Nejdl. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváků: 20.

Tachov: Otava - Klíma, Černý, Morgenstein, Kůstka, Lešňanský st., Skácel, Martinec, Bučan, Santner, Lešňanský ml., Beleš, Bolonin. Trenér Robin Šín.

Malá Víska: Sika - Chalupa, Šimsa, Jar. Papoušek, Jiří Papoušek, Kotěšovec, Nauš, Kosohorský, Rašek, Kohout, Fait, Davídek. Trenér Petr Bělík.