Po nešťastné prohře se Staňkovem 6:8 přivítali hokejisté HC Tachov v dalším zápase Krajské soutěže Plzeňského kraje elitní skupiny tým SK Z Bor. Plzeňský tým přijel do Tachova s bývalým exligistou Škody Plzeň Petrem Kořínkem. Ten ani ve svých 48 letech nic neztratil na kvalitě a byl jediným „soupeřem" domácím hokejistům. Dvakrát v první třetině stačil srovnat skóre, ale sám na vše nestačil. Tachovští udeřili v závěrečné třetině, ve které vsítili tři pěkné branky a nakonec zvítězili vysoko 6:2.

Oba týmy se představily v oslabených sestavách. Lépe vstoupili do utkání domácí. Klíma po přihrávce Černého je přivedl do vedení. Zvýšit mohl Malý, ale Hofman jeho pokus kryl. Na druhé straně o sobě dal poprvé vědět Kořínek – 1:1. Hra byla vyrovnaná a přelévala se z jedné strany na druhou. Do šance se dostal Kořínek, ale minul otevřenou svatyni domácích. Podobně si na opačné straně počínali Martinec a Malý. Během desáté minuty padly v rozmezí sedmnácti vteřin dvě branky. Nejprve se trefil Malý a po něm vyrovnal Kořínek – 2:2. Prvním vyloučeným byl v závěru domácí Lešňanský.

Hosté přesilovku, která pokračovalo i ve druhé třetině nevyužili. Plzeňští mohli jít do vedení, ale Brejcha s Kořínkem ztroskotali na gólmanovi Hlibokém. Když už to vypadalo, že třetina skončí bez branek, potěšil necelou šedesátku diváků Malý – 3:2. Další dvě šance domácích s notnou dávkou štěstí kryl nejistý Hofman.
Do poslední třetiny nastoupil zcela jiný tým Tachova.

Slova trenéra Brzobohatého si vzali jeho svěřenci k srdci a otočili vývoj utkání. Důležitým momentem bylo druhé a poslední vyloučení v utkání domácího Lešňanského. Nejenom že ho domácí „přežili", ale téměř k ničemu hosty nepustili. Po té zvýšili důraz a odměnou jim byly branky Martince a Šmejkala. Martinec se trefil dvakrát po sobě a Šmejkal dokonal porážku hostů sedm vteřin před závěrečnou sirénou. Domácí si ve vzácně slušném a pohledném utkání výhru plně zasloužili.

HC Tachov – SK z Bor 6:2
Třetiny: 2:2, 1:0, 3:0. Branky: 4. Klíma (Černý), 10. Malý, 28. Malý (Schicker), 35. Martinec, 44. Martinec (Klíma, Mucha), 45. Šmejkal (Schicker) – 5. Kořínek (Špindler), 10. Kořínek (Špindler, Stránský). Vyloučení: 0:2. Rozhodčí: Nový – Lang, Špiroch. Diváci: 54.

Stanislav Sýkora

Tachov: Hliboký (36. Procházka) – Černý, Mucha, Klíma, Bolonin, Lešňanský, Malý, Martinec, Beleš, Schicker, Šmejkal.