Tachovští hokejisté se totiž nově zúčastní Západočeské ligy mužů. Ta vznikla spojením Karlovarské a Plzeňské krajské ligy mužů. „Dosud tomu tak nebylo, převážná většina týmu byla z Plzeňského kraje. Proti Karlovarským týmům to tedy bude naprostá premiéra. Tyto týmy si to rozdají o přeborníka Západních Čech. Paralelně se bude vyhodnocovat ještě přeborník Plzeňského a Karlovarského kraje,“ vysvětlil za HC Tachov Petr Vrána.

Hokejisté z Tachova potkají nový tým hned v prvním kole. V neděli od 14 hodin vyzvou tým z Mariánských Lázní v jejich domácím prostředí. „Mezi týmy je již zdravá rivalita, co se týče žákových a mládežnických týmů. Nyní se budou utkávat i dospěláci. Bude to určitě zajímavá premiéra,“ s úsměvem dále řekl Vrána. Dospělý tým HC Tachov se na první ligový zápas dobře rozstřílel při přátelském utkání s německým RSC Amberg U20, který porazil 9:2. Není ale pochyb o tom, že oficiální ligové utkání se ponese ve zcela jiném duchu.

Západočeská liga mužů zavítá samozřejmě i do Tachova a to 14. října od 17:45, kdy se HC Tachov utká s HC Kaznějov. „Mezi tím ale ještě pojede Tachov do Klatov a 12. října bude hrát přátelské mezinárodní v Mitterteichu,“ doplnil program následujících týdnů Petr Vrána.