Žáci HC Tachov sehráli na domácím ledě vydařené utkání, když v hokejové krajské lize zdolali družstvo HC Energie Karlovy Vary 7:4. V dalším zápase ale prohráli v Mariánských Lázních 7:5.

Varští jako soupeř hrají bez přehnané tvrdosti a snaží se o kombinační hokej. Na tachovském ledě se tak hrálo oboustranně útočně a k vidění byl kvalitní zápas. Domácí šli do vedení, to je uklidnilo a soupeři pak v dalším průběhu nedovolili obrat. „Paradox je, že góly jsme dávali jen z trestného střílení a v první třetině si tak vybudovali náskok, který nám vydržel až do konce utkání,“ řekl k vítěznému duelu vedoucí družstva HC Tachov Štefan Berčík.

HC Tachov – HC Energie Karlovy Vary 7:4 Třetiny: 4:1, 2:2, 1:1. Branky: 7. Kepeň (Klejna), 12. Fišer (TS), 12. Machač (TS), 12. Penc (TS), 19. Fišer, 24. Fišer (Berčík), 35. Černý (Berka, Berčík) - 12. Dušek (Zrnová), 18. Dušek (Cankov), 25. Novotný (Štastný), 36. Fečo (Dušek). Rozhodčí: Fillinger, Libra. Vyloučení: 1:3. Využití: 3:0. Diváci: 70.

Tachov: Jánošík - Klejna, Ďugel, Penc, Machač - Fišer, Šilhán, Kepeň, Berka, Černý, Berčík.

K. Vary: Radešta – Heger, Ptáček, Novotný, Jiskra, Glanc, Štastný, Cankov, Dušek, Fečo, Somora, Kořán, Urbánková, Vávra, Zrnová.

V dalším utkání se mladí Tachované představili v Mariánských Lázních a proti odvěkému rivalovi to měli hodně těžké. Hosté byli sice Lázním vyrovnaným soupeřem, ale v koncovce měli navrch domácí. „O tom, že nás v Mariánkách nebudou čekat s chlebíčky a kyticí jsme předem věděli. Skutečnost ovšem předčila očekávání. Od první buly se do nás domácí pustili hrou, která byla za hranicí regulérnosti. Hlavně nezainteresovaný divák si musel myslet, že proti sobě nastoupily celky, které si mezi sebou mají co vyřizovat,“ poznamenal k utkání vedoucí Tachovanů Štefan Berčík a dodal: „I tak jsme ovšem byli domácím víc než vyrovnaným soupeřem a jen špatný začátek třetí třetiny nás připravil o lepší výsledek. Zápasu by více slušela remíza.“

HC Mariánské Lázně – HC Tachov 7:5 Třetiny: 1:0, 3:3, 3:2. Branky a přihrávky: 23. Fišer, 26. Fišer (Penc), 28. Klejna, 32. Machač (TS), 43. Penc (Reisnecker) - 5. Vašíček, 18. Zavřel, 23. Sláma (TS), 29.Vašíček, 31. Křemen, 32. Jirků, 34. Křemen. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 60.

M. Lázně: Batge, Chlad - Vašíček, Jirků, Kudláček, Zavřelová, Zavřel, Holub, Zablatnij, Hedrik, Kuluris, Sláma, Křemen, Gažík.

Tachov: Jánošík - Klejna, Ďugel, Machač, Černý - Fišer, Šilhán, Penc - Berka, Reisnecker, Berčík.