Dohrávku patnáctého kola Krajské soutěže skupiny A v ledním hokeji sehrál HC Tachov v Klatovech, kde měl domácí led Sokol Malá Víska. Soupeři se rozešli smírně 2:2, když na obou stranách selhali střelci.

„S Malou Vískou svádíme vždy velmi vyrovnané, tuhé boje. Výjimkou nebylo toto ani utkání," konstatoval manažer HC Tachov Petr Vrána.

Tachov tentokrát vstoupil do utkání lépe a od začátku soupeře přehrával. Převahu vyjádřil už ve druhé minutě, kdy skóroval „navrátilec" do sestavy Hřebík. „Vedení nám paradoxně ublížilo. Polevili jsme v bruslení, čehož v páté minutě dokázal využít Kuželík a srovnal na 1:1. Ani to nás ale neprobudilo a po chybě v útočném pásmu ujel opět Kuželík a v během tří minut tak otočil výsledek," byl nespokojený manažer hostů. Teprve poté se Tachov vrátil ke hře z úvodu utkání. Soupeře uzamkl v jeho obranném pásmu, ovšem bez gólového efektu.

Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Domácím evidentně docházely síly a Tachov zvyšoval svůj tlak na branku Siky. Jeho útočníci ale nebyli schopni své šance proměnit. Teprve v dobře sehrané přesilovce ve 26. minutě po vyloučení Kuželíka za zdržování hry se puk po ose Bolonin, Dlouhý dostal k Malému, který vyrovnal na 2:2. V té době už Tachov zcela ovládl hru a domácí ohrozili Hlibokého pouze z ojedinělých brejků, ale skóre utkání se neměnilo.

Třetí třetina se odehrála ve stejném duchu jako druhá. Tachov vyvíjel místy drtivý tlak, kdy uzamkl soupeře v jeho obranném pásmu, ale domácí šance Tachova hlavně zásluhou gólmana Siky přežili bez újmy. Domácí zoufale vyhazovali puky i za cenu zakázaného uvolnění. Tachov měl i trochu smůly. Tvrdou střelu Martince dokázal Sika pouze vyrazit do horní tyče branky, ale puk za čarou neskončil. V závěru měli domácí výhodu přesilové hry, ovšem skóre se nezměnilo. Paradoxně největší šanci měl v oslabení Tachov, který i ve čtyřech dokázal ještě ohrozit branku Siky.

„Soupeře jsme jednoznačně přehrávali, ale i přes velké množství šancí nedokážeme vstřelit góly, a proto jsme v posledních dvou utkáních ztratili body. Doufáme, že si střelci schovali formu na play-off. Do konce základní části zbývají pouze tři utkání. První z nich odehraje Tachov 25. února na ledě Radobyčic v v Plzni, poté se představí dvakrát doma proti Klabavě a Nýřanům," pravil Vrána.

S. Malá Víska – HC Tachov 2:2
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0. Branky: 5. Kotěšovec (Kuželík), 8. Hanák (Kuželík, Fait) – 2. Hřebík (Jirků), Malý (Dlouhý, Bolonin). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 22.

Tachov: Hliboký – Klíma, Pouska, Šimůnek, Bolonin ; Malý, Dlouhý, Hřebík; Martinec, Skácel, Sluka; Šmejkal, Jirků. Trenér M. Brzobohatý.