Po předehrávaném čtvrtém kole, kdy HC Tachov hostil Malou Vísku a ztratil bod za remízu 6:6, čekalo tachovské borce těžké utkání třetího kola. Na rokycanském ledě se utkal s HC DTJ Klabava, kterého v loňské sezoně vyřadil v semifinále až na samostatné nájezdy. Tachované chtěli odčinit ztrátu bodu z domácího prostředí, což se jim výhrou 5:4 podařilo.

„Trenér Brzobohatý měl k dispozici 12 hráčů, do branky se postavil opět Matěj Hliboký. Klabava je tradičně silným soupeřem, který výborně bruslí a je velmi nebezpečný z rychlých brejků. Většinou při utkání s Klabavou dominují obrany a padá méně branek, utkání končí často jednogólovým rozdílem. Stejný průběh měla i první třetina tohoto utkání," konstatoval manažer hostů Petr Vrána.

Tachov výborně kombinoval, ale obrana Klabavy byla pozorná a nepustila tachovské do větší šance. Domácí hrozili rychlými brejky, které musel likvidovat Hliboký. Až do desáté minuty se hrálo bez branek. Pak našel Malý volného Hřebíka, který se ocitl sám před gólmanem Koyšem a poslal Tachov do vedení. V této fázi byl Tachov lepším mužstvem, přesto ve 14. minutě přišla chyba v obranném pásmu a Polák vyrovnal.

Druhá třetina se hrála v rychlém tempu jako první. Ve 20. minutě Schicker poslal do šance Dlouhého a ten strhl vedení opět na stranu Tachova. Ve 28. minutě našel Malý volného Hřebíka a ten ani podruhé nezaváhal –1:3.

Do třetí třetiny vstoupil Tachov s jasnou převahou, kterou vyjádřili čtvrtým gólem vsítil Sluka po přihrávce Čadka. To běžela 36. minuta a stav byl 1:4. Nadějné vedení hosty ukolébalo tak, že v rozmezí 35 sekund dvakrát inkasovali.

„Obrana chybovala a ani gólman neměl úplně čisté svědomí. Z rozhodnutého utkání bylo rázem drama," podotkl manažer. Jeho tým ale kontroval po akci Pousky rychlou brankou Malého. Domácí ani tato branka nezlonila a ve 43. minutě Hirman opět přiblížil Klabavu na rozdíl jedné branky. Domácí vzápětí odvolali brankáře. Čadek trefil z půlky tyč a závěr utkání se odehrál v obranné třetině hostů, kdy poslední střelu zároveň se sirénou ohlašující konec utkání likvidoval Hliboký.

„Postupně se zlepšuje souhra jednotlivých útoků, v útočné fázi jsme hodně nebezpeční. Slabší je práce v naší třetině, kdy obránci vyrábějí chyby, ale útočníci jim v bránění zatím příliš nepomáhají. Opět jsme dostali gól v oslabení. Naopak se nám moc nedaří přesilovky. Celkově ale musím hráče pochválit za přístup a předvedený výkon. Plný bodový zisk je příjemný," pochvaloval si Vrána.
Další domácí utkání sehrají Tachované 24. října od 16.30 s Buldoky Stříbro.

HC DTJ Klabava –HC Tachov 4:5
Třetiny: 1:2, 0:1, 3:2. Branky: Hřebík (Malý), Dlouhý (Schicker), Hřebík (Malý), Sluka (Čadek), Malý (Pouska). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 15.

Tachov: Hliboký – Vávra, Klíma; Šimůnek, Bolonin; Čadek, Schicker, Dlouhý; Hřebík, Malý, Pouska; Sluka, Martinec. Trenér: Marek Brzobohatý.