V klubovém souboji to znamenalo vítězství tachovských chlapců, neboť za béčko startují ve společném klubu HC Tachov – Mariánské Lázně hoši z Tachova, za áčko pak kluci z Mariánských Láz­ní.

Utkání se obešlo bez šarvátek a s velkým nasazením na obou stranách. Misky vah se přesouvaly v průběhu zápasu na jednu a pak na druhou stranu. Vítězství pro sebe získali tachovští chlapci pěkným závěrem, když poslední třetinu vyhráli 6:1.

Další zápas ale přinesl po nepřetržité šňůře dvanácti vítězství v letošním ročníku Ligy starších žáků první porážku. Tachovští kluci podlehli Klášterci nad Ohří 5:7.

„V první třetině se nechali zaskočit silovou hrou soupeře. V dalších třetinách se do toho obuli, ale fauly soupeře až za hranicí únosnosti (i přes snahu rozhodčích, kteří vylučovali na straně soupeře, že jim skoro nestačil zápis) jim znemožnily dotáhnout zápas do vítězného konce," informují internetové stránky klubu.

„Již zápas v Klášterci svědčil o silové hře soupeře (jeden náš hráč skončil v nemocnici) a ani tentokrát se nám zranění nevyhnula. Jak hodnotit zápas, kdy dva hráči nedohrají (štípnutý loket, vazy v koleni a zranění krční páteře) a ani nepotěší, že za hrubé fauly byli dva protihráči vykázáni do šatny a jeden se bude řešit na disciplinární komisi v Karlových Varech. I přes poslední chyby v závěru utkání si kluci zaslouží pochvalu a přání, že takto se hokej nemá hrát," píše se dále v komentáři na webu HC Tachov.