Tvrdé derby zvládli lépe Buldoci

Tachovsko - Regionální přebor Domažlicka a Tachovska

22.12.2010

Mužstvo Buldoci Stříbro porazilo Trstěnice 11:5Foto: Václav Šůcha

Regionální přebor Domažlicka a Tachovska měl na programu dvanácté kolo a v něm se také hrálo okresní derby. Stříbrští Buldoci v něm hostili T. Přimda a vyhráli 7:6.

Na stadionu ve Stříbře se hrál atraktivní duel, který byl přímým soubojem o první místo. Hokejové klání od prvních minut nenechalo nikoho na pochybách, že se bude hrát pěkně od podlahy. Akce stíhala akci a to na obou stranách. Čisté konto drželi gólmani až do dvanácté minuty, kdy kapituloval Andrle po akci domácího Šůchy – 1:0. Po protiútoku Tatranu, který domácí zažehnali, naservíroval Šůcha najetému Staňkovi jako na zlatém podnosu a ten gólmanovi nedal šanci – 2:0. Hosté se snažili zkorigovat nepříznivý stav. Jeden z protiútoků využil Malý, který nachytal Packana v nedbalkách střelou z velkého úhlu – 2:1.

Ve druhém dějství otevřel skore kapitán Staněk, kdy ho opět našel přihrávkou Šůcha – 3:1. Dodržovat obrannou taktiku a nepouštět soupeře ke střelbě, to byla jasná taktika Buldoků. Ovšem stalo se, že domácí propadli v útočném pásmu a zapomenutý Poznán dostal přihrávku, kterou zužitkoval pro Malého a ten snížil na 3:2. Hostům se podařilo z dalšího protiútoku vyrovnat Salačem a začínalo se od začátku. Nedlouho poté v přesilovce vzal na sebe zodpovědnost domácí Šůcha, našel šutéra Staňka a ten rozvlnil síťku – 4:3. Účet druhé třetiny ale zakončil Malý – 4:4.

V úvodu posledního dějiství chybovali zadáci Buldoků a Malý jejich chybu potrestal – 4:5. Tatran poprvé v utkání vedl, ale těšil se jen dvě minuty, kdy srovnal Houdek – 5:5. V této době zápas gradoval a přinesl s sebou mnoho nepříjemných a nevybíravých zákroků, kdy si rozhodčí vybral svou chvilku, než vybředl z nepřehledné situace a rozdělil patřičné tresty na obou stranách. Buldoci toto vyloučení využili a potrestali hosty rozjetým Benešem, kterému „nalil“ Šůcha – 6:5. Už se zdálo, že by tak zápas mohl skončit. Proti byl však kapitán hostů Mucha, který opět srovnal na 6:6. Nervozita stoupala s přibývajícími minutami na obou stranách a hráči rozhodčímu rozhodně zápas neulehčovali, spíše naopak. V závěru třetiny dostali domácí možnost přesilovky. Kotouč putoval kluzištěm po ose Staněk, Šůcha, Sládek a posledně jmenovaný rozebranou řadu hostů potrestal průstřelem skrze betony gólmana 7:6. Do konce zápasu zbývalo 96sek. Oba týmy si v tomto rozmezí vybraly oddechové časy. Tatran odvolal brankáře a snažil se o vyrovnání. Buldoci ovšem přes velkou snahu hostí derby dotáhli v závěru do vítězného konce.

“Bylo to derby se vším všudy. Padlo hodně branek, v osobních soubojích se jiskřilo a rozhodčí měli těžkou úlohu. My se nevyvarovali zbytečných chyb a Tatran naše zaváhání při ztrátách puků využíl a po našem dvoubrankovém vedení se dostal znovu do zápasu. Kluci ale bojovali a rozhodli o naší výhře v závěru,“ řekl k utkání spokojený trenér Buldoků Pavel Bobr starší. Jeho protějšek na lavičce Tatranu Štefan Mucha zhodnotil utkání hodně stručně, ale výstižně: „Doplatili jsme na naší velkou nedisciplinnovanost. Byli jsme často vylučovaní a soupeř početní převahu využil. Zápas sice mohl skončit i remízou či obráceným výsledkem, ale my ještě v utkání udělali další hrubé chyby."

Buldoci Stříbro – T. Přimda 7:6 Třetiny: 2:1, 2:3, 3:2. Branky: 12. Šůcha, 13. Staněk (Šůcha), 20. Sládek (Šůcha), 31. Staněk (Šůcha), 41. Houdek (Šůcha), 456. Beneš (Šůcha), 49. Sládek (Šůcha, Staněk) – 14. O. Malý, 28. O. Malý (Poznán, Laurenčík), 29. E. Salač, 35. O. Malý, 39. O. Malý, 46. Vejvoda. Rozhodčí: Švagr – Jadlovský, Filip. Vyloučení: 8:14. Využití: 3:0. Diváci: 50.

Buldoci: Packan – Staněk, Šůcha, Sládek, Jar. Houdek, Bobr ml., Holák, Bárta, Brunclík, Panuška, Bureš, Červenka, Polívka, Beneš, Černoch. Trenér P. Bobr starší.

Tatran: Andrle - Brouzda, Růžička, Dlouhý, O. Malý, E. Salač, Laurenčík, L. Salač, Koryťák, Vejvoda, Poznán.

Ostatní výsledky: Flora Domažlice – HC Staňkov 2:4 (2:1, 0:1, 0:2), Okula Nýrsko – Sokol Kanice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). T. Přimda – Rakon Domažlice (odloženo).

Další program – 13 kolo (8. ledna)

Sobota: S. Díly – O. Nýrsko (8.00 – ZS DO), Flora Domažlice – Buldoci Stříbro (18.30 – ZS DO).

Neděle: Rakon Domažlice – HC Staňkov (17.45 – ZS DO), T. Přimda – S. Kanice (16.30 – ZS TC).

Pavel Bobr

22.12.2010

Cestování vrtulníkem je stále populárnější

Skupina tachovských fanoušků se slovenským prezidentem Adnrejem Kiskou.

Tachované fandili s pomocí slovenského prezidenta

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

Plzeňský kraj - S řidiči a jejich spolujezdci je nyní vedeno trestní řízení.