První čtvrtfinálové utkání Krajské soutěže Plzeňského kraje v elitní skupiny mužstvo HC Tachov zvládlo. Na „ledě" Holýšova zvítězilo 3:0 a udělalo první krok k postupu.
Od prvních vteřin se v plzeňské ČEZ aréně II hrálo rychlé a pohledné utkání plné osobních soubojů. Mužstvo Tachova působilo od začátku lepším dojmem a svou herní převahu vyjádřilo v šesté minutě gólem O. Malého po přihrávkách Sluky a Schickera.

„Hráli jsme s velkým nasazením, dobře bruslili, napadali soupeře a nepouštěli ho do žádných výrazných šancí. Ojedinělé střely soupeře spolehlivě likvidoval gólman Hliboký," popsal úvodní minuty manažer HC Tachov Petr Vrána. V osmé minutě Bolonin vybídl ke skórování Sluku a ten nezaváhal – 0:2. V dalších minutách třetiny už se stav neměnil.

Na začátku druhé části zaskočil domácího gólmana O. Malý a na ukazateli svítila na straně Tachova trojka. „Branka vnesla na hokejky kluků klid. Stále se hrálo ve velkém tempu a domácí se začali také více prosazovat. Gólman Hliboký nás ale výbornými zákroky podržel a nepřipustil zdramatizování utkání," poznamenal manažer.

I ve třetí třetině tempo nijak nepolevilo, slabší chvilku si hosté vybrali v posledních šesti minutách. „Vinou nedisciplinovanosti jsme poslední minuty hrály stále v oslabení, ale přesilovky se nám podařilo ubránit bez gólové pohromy. Poslední šanci domácích čtyři vteřiny před koncem, kdy se puk klouzal po brankové čáře, pohotovým zákrokem hokejkou zlikvidoval opět výborný Hliboký," chváli gólmana tachovský manažer, který tak mohl být spokojený s výhrou a ještě s nulou.

„Odveta se hraje v neděli od 16:30 na domácím ledě v Tachově. Srdečně zveme všechny fanoušky, aby přišli borce Tachova podpořit při šanci na postup do semifinále soutěže," láká do ochozů zimního stadionu Vrána.   

HC Holýšov – HC Tachov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0).
Branky: O. Malý 2, Sluka.  Vyloučení: 9:7. Bez využití. Diváci: 20.
Tachov:  Hliboký – Černý, Klíma, Lešňanský, Bolonin,  Schicker, Beleš, Morgenstein, Sluka, Mucha, Malý, Martinec, Báča, Švagr, Bučan.    Trenér M. Brzobohatý.