V posledním zápase základní části Krajské soutěže skupiny A v ledním hokeji stříbrští Buldoci „sestřelili" SK z Bor 6:13.

Buldoci poučeni z proher v posledních dvou kolech nenechali nic náhodě a v plzeňské ČEZ II areně vstoupili do utkání zodpovědněji. Pozorně odolávali dobrým kombinacím soupeře SK z Bor, kterého byla plná ledová plocha. „Hlavně první pětici, vedená exligovým Kořínkem, se dařilo nás zatlačit do defenzívy, ale kluci se v obraně drželi a aktivní hrou v útoku přinutili soupeře myslet i na zadní kolečka," popsal dění na ledě trenér Buldoků Pavel Bobr. Hostům se dařilo prosazovat se i gólově, a tak skóre narůstalo ve prospěch šťastnějších Buldoků. Domácí se ale postupem času také prosadili. „Jako na zlatém podnose předložil nepochopitelným rozhodnutím sudí dvě trestná střílení, která viděl jen on sám.

I domácí se divili těmto výrokům.Upravili tak stav na rozdíl dvou branek a snažili se dál o vyrovnání," komentoval výroky sudích stříbrský kouč. Domácí se vrhli do útoku, ale zapomněli na zadní vrátka. Jejich chyby Buldoci potrestali a opět odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. V závěrečné třetině už jen navýšili skóre a čtyřmi brankami potvrdili vysokou výhru.

„Utkání, z kterého vzešly obavy neudělat hrubou chybu v začátku střetnutí a tím dát prostor soupeři. To jsme uhlídali, a tak dopadl zápas pro nás s příznivým výsledkem. Zároveň vynikli útočníci, v čele se střelecky disponovaným Jonákem, kterým se dnes dařilo proměňovat poskytnuté šance. Výhrou jsme skončili na čtvrtém místě základní skupiny pro play-off, hodnotil střetnutí Bobr a dodal: „První čtvrfinálové utkání proti Sokolu Horní Lukavice se uskuteční 26. března od 20.30 hodin v Plzni v hale Kooperativy na Košutce!!! Všechny fans srdečně zveme."

SK z Bor – HC Buldoci Stříbro 6:13
Třetiny: 1:4, 4:5, 1:4. Branky a asistence: 5. Kořínek (Míča, Špindler), 18. Kořínek, 19. Brejcha, 21. Kořínek (Míča, Koubík), 24. Míča, 40. Brejcha – 2. Sládek (Jonák, Polívka), 13. Jonák (Sládek), 15. Sládek (Jonák), 15. Šůcha (Staněk), 20. Jonák (Dráždil), 21. Bobr), 24. Seknička (Šůcha), 25. Staněk (Šůcha), 27. Bobr (Šůcha), 34. Jonák, 34. Seknička (Jonák, Sládek), 45. Jonák (Sládek, Černoch), 45. Seknička (Staněk). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.

Buldoci: Packan – Houdek, Holák, Staněk, Šůcha, Bobr, Dráždil, Červenka, Černoch, Sládek, Jonák, Seknička, Polívka, Velich.