V krajské soutěži je v sobotu na programu derby ve skupině C mezi Jiskrou Bezdružice a HC Stříbro 06, hrát se bude dopoledne v plzeňské hale na Košutce.

Hokejisté HC Tachov, jak již Deník informoval, absolvovali o uplynulém víkendu dva zbývající zápasy základní části krajské ligy. Dlužíme vám statistiky střelců a nahrávačů.

Domažlice – Tachov 8:9n

Střelci byli v pátek v Domažlicích při chuti a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nejprve se Tachov ujal vedení brankou Šimůnka, poté Domažlice otočily na 3:1, ale do konce třetiny ještě hosté srovnali na 3:3. Ve druhé třetině domácí zvýšili, ale pak chvíli mířili přesně tachovští kanonýři, kteří obrátili vývoj zápasu na 4:7. Domažličtí ještě do sirény upravili na 5:7. Ve třetím dějství uskočil Tachov brankou Kubeše opět o tři góly, jenže Domažlice vzápětí kontrovaly a dvěma góly během patnácti vteřin vyrovnaly na 8:8. O konečném výsledku rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší hosté z Tachova. V týmu domácích se pěti kanadskými body za dva góly a tři přihrávky blýskl Baxa.

Třetiny: 3:3, 2:4, 3:1.

Branky a nahrávky: 6. Kulhánek (Faschigbauer, Polívka), 11. Kulhánek (Baxa), 13. Škárka (Blažek), 22. Baxa (Horejš), 39. Baxa (Faschigbauer, Polívka), 50. Kučera (Baxa), 56. Kučera (Baxa, Říha), 56. Kulhánek (Faschigbauer) – 5. Šimůnek (Poncar), 18. Kubeš, 19. Bartoš (Čadek), 24. Poncar (Bartoš), 26. Kubeš (Studnička), 26. Dušek (Malý), 34. Čadek (Studnička), 49. Kubeš (Poncar, Vávra), rozhodující nájezd Šimůnek

Klatovy – Tachov 4:2

V neděli zajížděli tachovští hokejisté do Klatov, kde je čekal další silný soupeř. Tachov se ujal vedení opět v páté minutě, gólem Hřebíka. Stav 0:1 ve prospěch hostujícího týmu vydržel půl hodiny, pak domácí vyrovnali a ještě ve druhé třetině se ujali vedení. Dvěma brankami ve třetí třetině si pojistili vítězství, Tachov jen snížil v poslední minutě na 4:2.

Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1.

Branky a nahrávky: 29. Pitel (Vondryska, Plánička), 40. Vondryska (Rajal), 48. Vizinger (Valečka), 58. Vizinger (Plánička) – 5. Hřebík (Poncar), 60. Malý

Čtvrtfinále play off krajské hokejové ligy bude zahájeno v pátek 23. února v 18 hodin zápasem HC Rebel Město Nejdek vs. HC Meteor Třemošná. Ve stejný den od 20 hodin se hraje druhé čtvrtfinále mezi HK Rokycany a TJ Apollo Kaznějov.

Odvety jsou na programu v neděli 25. února, od 17:15 hodin je to utkání HC Meteor Třemošná – HC Rebel Město Nejdek a od 20 hodin zápas TJ Apollo Kaznějov – HK Rokycany.

Pokračuje také krajská hokejová soutěž, a to atraktivním soubojem mezi Jiskrou Bezdružice a HC Stříbro 06. Zápas se hraje v sobotu od 10.30 hodin na zimním stadionu v Plzni Košutce.