Krajská soutěž skupiny B v ledním hokeji měla v 16. kole na programu také utkání HC Omega – HC Stříbro 06, které skončilo výhrou hostů 5:7.

Na Zimním stadionu v Třemošné šli do utkání hokejisté Omegy s odhodláním bodovat a odrazit se z dolních pater tabulky. Začali velmi dobře, ale největší překážkou pro ně byl stříbrský gólman Kolena, jenž chytil několik vyložených příležitostí. Nedáš, dostaneš platí ve všech sportech a hokej nevyjímaje. V osmé minutě se z vedoucí branky radovali hosté zásluhou pohotového Muzikáře. Domácí se z inkasované branky nevzpamatovali, ve 12. a 14. minutě už svítil na ukazateli stav 0:3.

Omega se snížení dočkala v prostřední části hry. Po třech minutách snížila Špetou na 1:3. Narostla ji křídla, ovšem Sasz její snažení brankou na 1:4 přibrzdil. Po minutě už byl ale rozdíl ve skóre dvě branky, trefil se domácí Kabát. Gólové hody pokračovaly, na 2:5 Do konce druhé třetiny sice ve prospěch „Nulašestky" dal Beneš.

Hosté měli utkání dobře rozehrané a tříbrankové vedení jim dávalo velkou šanci dovézt utkání v klidu k výhře. Opak byl pravdou. Hra už neměla v poslední třetině tempo, byla rozkouskovaná a domácí Omega toho dokázala využít. Následovaly dvě minuty, ve kterých si hosté vybrali smůlu. V 35. snížil na 3:5 Hodaň, vzápětí se Nulašestka dostala do oslabení a početní výhodu využil střelou od modré Walter – 4:5.

Stříbrští si vzali oddechový čas, ale domácí byli na koni a pokračovali v dobývání svatyně hostů. V 38. minutě domácí dokonce srovnali Hodaněm na 5:5. přinesla vyrovnávací gól Hodaně – 5:5. Jak domácí rychle vyrovnali, tak o radost stejně rychle přišli. Vzápětí po tečované střele šlo Stříbro Rajchlem do vedení 5:6 a časomíra se moc neposunula dopředu a pojistku přidal J. Velich.

HC Omega-HC Stříbro 06 5:7
Třetiny: 0:3, 2:2, 3:2. Branky a asistence: 18. Špeta (Hodaň), 24. Kabát (Švátora), 35. Havel, 36. Walter (Špeta), 38. Hodaň (Špeta) – 8. Muzikář (J. Velich), 12. Polák (J. Velich, Muzikář), 14. Muzikář (J. Velich), 23. Sasz (Macák), 27. Beneš (Macák), 38. Rajchl (Macák), 39. J. Velich (Polák). Vyloučení: 5:4. Využití: 3:2. Diváci: 11.

Stříbro 06: Kolena – Jahoda, Macák, Velich, Rajchl, Průša, Sasz, Beneš, Matys, Polák, Muzikář.

Zdeňka Kantová