Před utkáním s HC Město Zbiroh provedli bezdružičtí Kohouti některé změny v sestavě, vynucené absencí zraněných Semeráda, Mojžíška i Kocourka. Přes oslabení Jiskra zápas zvládla a připsala si do tabulky veledůležité body.

Hosté vstoupili do zápasu náporem. Zatlačili Jiskru do defenzivy, ale obrana v čele s mladým gólmanem Reisem odolávala bez problémů. V polovině třetiny se domácí otřepali a byli to naopak oni, kteří se nastěhovali před bezchybného Štrunce. Ten vychytal dělovku Kamínka a šanci mladého Sekničky. Skóre se však měnilo na druhé straně. Velichovo vyhození zachytil hostující obránce přistrčil Voříškovi a ten se nemýlil – 0:1. Do druhé třetiny vstoupili Kohouti náporem. Tlak stupňovali a gólman Štrunc byl v permanenci. Jeho souboje s Houdkem, Kamínkem a Sekničkou juniorem skončily lichotivě pro něho. Opora hostů kapitulovala až po ukázkové akci Kalisty a Houdka, když zakončoval Kamínek – 1:1. Závěr třetiny však byl věrnou kopií první. Obránci zapomněli na kapitána Fruhaufa a ten pohodlně zavěsil – 1:2.

Jiskra zbraně neskládala a dokázala v poslední třetině nejen vyrovnat, ale strhnout vedení na svou stranu. vPoslední dějství potřebovali Kohouti ,pokud chtěli bodovat, zlepšit hlavně koncovku . Neustále zvyšovali tlak na hostující branku. Hosté často odv raceli nápor Jiskry s notnou dávkou štěstí a před branku soupeře se dostávali sporadicky. O osudu utkání serozhodovalo v závěrečných pěti minutách. Nejdříve využil přesilovku kapitán Seknička starší, když nadvakrát na dvakrát zblízka prostřelil Štrunce – 2:2. Domácí se nadále tlačili před branku Štrunce, jenž nejdříve zlikvidoval samostatný nájezd Kamínka, oporu hostů nepřekonal ani Houdek. Do konce zápasu chyběly tři minuty a bombou strhl vedení na stranu Jiskry svým druhým gólem v zápase Kamínek – 3:2. Závěrsi už tentokrát Kohouti pohlídali a nedovolili hostům aby jen ohrozili Reise.

„Pokud jsme si chtěli zachovat šanci na vyšší příčky, museli nutně bodovat. S mužstvy z Rokycanska hrajeme vždy vyrovnaná utkání. Tentokrát jsme byli šťastnější, ale šli jsme tomu hodně naproti. Nepoložili nás ani zbytečné chyby v obraně, které hosté potrestali. Znovu se ukázalo, že se vyplatí hrát až do posledního hvizdu. Kluci krom prvních deseti minut měli zápas ve své moci, ale trápí nás stále nedůrazná koncovka,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Bezdružic Petr Kalista.

J. Bezdružice – HC Město Zbiroh 3:2

Třetiny: 0:1, 1:1, 2:0. Branky: Kamínek 2, Seknička sen. – Voříšek, Fruhauf. Diváci: 20.

Jiskra: Reis – M. Velich, Řezníček, Horna, Ryneš – Kamínek, Kalista, Houdek-Seknička ml., Seknička st., J. Velich – Cvrček, Petřina, Semerád.