Zimní stadion ve Stříbře vyvolal v minulých letech mnoho diskusí a i v současné době jsou na jeho využití různé názory. Pesimistické předpovědi se však nepotvrdily a stadion se těší velkému zájmu veřejnosti. O využití tohoto sportoviště v areálu stadionu B. Stříbro si Deník povídal se správcem ledové plochy Janem Šůchou, který je v této funkci prakticky od jejího otevření.

„Na stadionu máme od začátku prosince do konce února na ploše led a po zbytek roku je zde položena in-line plocha," upřesnil provoz zimního stadionu Jan Šůcha," který je nedílnou součásti tohoto sportovního zařízení ve Stříbře.

„Největší zájem je samozřejmě o plochu ledovou. V dopoledních hodinách tu je prostor pro školy. Každý den je také vymezený čas pro volné bruslení, které začíná pravidelně ve 13.00 a je minimálně do 16.00 hodin. V pondělí je do 18.00 hodin a ve středu do 17.30 hodin, což si myslím, po několikaleté zkušenosti provozu, že je dostatečný prostor pro volné bruslení. Ze strany veřejnosti je také zájem o „zabruslení" si s hokejkou a pukem. I pro tyto zájemce máme vymezený čas a to ve čtvrtek a v neděli od 16.30 do 18.00 hodin a tady je povinná helma," podotkl správce. Podle jeho dalších slov volné bruslení a bruslení s hokejkami navštěvují nejen Stříbrští, ale také lidé ze širokého okolí, kde buď nemají možnost si zabruslit, nebo na tamních stadionech nemají takový prostor.
Stadion dále využívají dvě stříbrská hokejová mužstva, HC Buldoci Stříbro a HC Stříbro 06, která nastupují a reprezentují město v soutěžích Českého svazu ledního hokeje.

„Při první sezoně provozu stadionu vznikla stříbrská neregistrovaná hokejová liga, ve které bylo šest týmů. V současné době liga čítá na deset mužstev. Další dvě se ještě hlásila, ale bohužel už nebyl prostor," upozornil správce na velký zájem o tuto soutěž, kterou hrají rekreační sportovci. Pronájem pro hokej je tak na sto procent obsazen.

Šůchu ale nejvíce trápí, nejen jeho, otevřené kluziště. „Je samozřejmé, že zastřešením plochy by se mohl provoz ještě rozšířit a vznikl by tak větší prostor pro využití," ví své Šůcha, jehož zatím nesplnitelným přáním je zastřešení stadionu, které je malou utopií. „Vím, že je všechno otázka financí, ale ten zájem o led je takový, že oproti začátkům v současné době není příjem z pronájmu ledové plochy nezanedbatelný. Jak už jsem se zmínil, stadion neslouží jen občanům Stříbra, ale našli sem cestu zájemci z okolí. Neregistrovanou ligu mimo čtyř místních celků hraje Sytno, Úlice, Bor, Kostelec,Tachov B a Ufoni. Navíc led využívá dalších osm týmů. Ty si pronajímají pravidelně plochu po tři měsíce," vypočítává zájem o hokej správce.

Na ledě se také pořádají různé akce pro veřejnost. Na jejich pořádání se podílí DDM Stříbro, Buldoci, město Stříbro a Lesy města Stříbra. Mezi oblíbené patří disco na ledě, maškarní, rychlobruslení, charitativní utkání a další akce.

„Plocha je skutečně maximálně vytížená. Tento stadion by opravdu zasloužil dokončení. Všichni, co sportoviště navštěvujeme, věříme, že se to městu podaří dotáhnout do konce a provoz stadionu bude efektivnější ve všech směrech," je optimistou Šůcha.