Hned několik řidičů upozorňovalo v pondělí kolem desáté hodiny večer policii na řidiče, který jel po dálnici D5 v protisměru. "Oznámili, že se na dálnici v pruzích ve směru na Prahu pohybuje vozidlo v protisměru. Na dálnici ihned vyjelo několik hlídek, kterým se podařilo řidiče tohoto osobního vozu zastavit na 108. kilometru," uvedla mluvčí policie Pavla Burešová.

Viktor Veselovskyy u Krajského soudu v Plzni
Dívku zabalil do pytle a shodil ze srázu. Cítím se být nevinný, řekl teď u soudu

Dechová zkouška odhalila u řidiče požití alkoholu. "Při první zkoušce byl výsledek 2,38 promile, při opakované pak dokonce 2,7 promile. Řidiče policisté převezli na služebnu a umístili do cely. Čekají jej další procesní úkony," dodala mluvčí. Tachovští kriminalisté jednání 35letého cizince klasifikovali jako obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky.

O spolujezdce z vozu se pak zajímala cizinecká policie. "Jednalo se rovněž o cizince, který u sebe neměl žádné doklady totožnosti, a proto byl převezen na služebnu cizinecké policie. Jelikož i on byl pod vlivem alkoholu, museli jej policisté nejprve umístit do policejní cely," informovala Burešová.

Petr F., který se představil i v seriálu Netflixu, Už je zpět za mřížemi.
Proslavil ho Netflix, teď mladík skončil zase za mřížemi

Cizinec jel po dálnici nejspíš již z 92. kilometru u Nýřan. "V protisměru tak mohl ujet 16 kilometrů," upřesnila mluvčí policie. "Naštěstí se jeho jízda obešla bez dopravní nehody a tedy bez zranění, za což mohla i duchapřítomnost ostatních řidičů, kteří dokázali na nečekanou a nebezpečnou situaci velmi rychle a správně zareagovat," chválila mluvčí ostatní řidiče s tím, že by policie chtěla poděkovat všem, kteří nebezpečnou jízdu v protisměru ohlásili, i těm, kteří nabídli záznamy z palubních kamer.