Tomáš K. (+40) řádil v Klatovech ve dnech 22. až 28. října loňského roku, jen pár týdnů poté, co opustil vězení. Podle zdroje Deníku začal vloupáním do domu v ulici Pod Vrškem. Na dveřích způsobil škodu 10 tisíc korun, ale nic cenného si neodnesl. Bledě dopadl i při dalším vloupání, tentokrát do domu v Alešově ulici. Tam rozbitím skleněné výplně okna vzbudil majitelku, která rozsvítila a zahnala ho tak na útěk. To do třetice byl úspěšnější, vrátil se do ulice Pod Vrškem a poté, co vylezl na balkon v prvním patře a dostal se dovnitř, si odnesl fotoaparáty, obrazy, notebook, sbírku mincí a bankovek a další věci. Navíc poničil manželskou postel a propálil koberec, a tak se škoda vyšplhala na více než 70 tisíc korun.

„Kromě toho se vloupal ještě do domů v Koldinově a Purkyňově ulici, kde dohromady způsobil škodu přesahující 30 tisíc korun. Dále vnikl do automobilu zaparkovaného v ulici K Letišti a na jedné z ubytoven odcizil z chodby elektrokoloběžku,“ zbilancoval zdroj.

Petr Koubík u klatovského soudu.
Drogové orgie v klatovském baru. Provozovatel rozdával lajny kokainu

Tomáš K. činy spáchal i přesto, že byl za krádeže jen za poslední tři roky potrestán dvakrát Okresním soudem Plzeň-město a jednou Okresním soudem Plzeň-jih. Teď už byl zase zpět za mřížemi a klatovský státní zástupce mu hodlal pobyt ve vězení za skutky spáchané ve městě pod Černou věží ještě prodloužit.

Na tento týden bylo nařízeno hlavní líčení, ale nekonalo se. „Trestní řízení bylo zastaveno z důvodu úmrtí obžalovaného ve věznici, kde byl ve výkonu trestu za předchozí trestnou činnost,“ potvrdil Deníku soudce Jan Kasal z Okresního soudu v Klatovech. Příčinu smrti nespecifikoval, podle zdroje Deníku ale Tomáš K. spáchal za mřížemi sebevraždu. „Oběsil se. Byl sice ještě převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, ale tam už ho lékaři nemohli zachránit,“ informoval zdroj obeznámený s případem.