Požár měl rychlý rozvoj vzhledem k všudypřítomnému dřevnímu prachu. Sálavým teplem se přenesl i na polovinu uskladněných pilin. Mimo to hořely i vrstvy prachu na střešních příhradových konstrukcích a shluky hořícího prachu padaly do dosud nezasažených pilin. Sálavým teplem byl poškozen i místní kolový nakladač,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Vrstvy dřevního prachu žhnuly i v různých dalších přilehlých částech budovy. Kromě šesti proudů "C" hasiči nasadili i Cobru a hasící hřeby. Plamenné hoření haldy pilin se naštěstí podařilo rychle srazit.

Trestní řízení u Okresního soudu v Klatovech bylo zastaveno.
Za sérii vloupání recidivista pykat nebude. Spáchal sebevraždu

Dále jednotky hasili samotnou linku a hlavně obsah zásobníku vyrobených pelet s menším silem uvnitř. V haldě pilin o objemu 60 krychlových metrů se nacházela skrytá žhnoucí ohniska. Na místo zásahu si velitel povolal i techniku ze ZÚ Zbiroh, aby mohli hasiči piliny vyvozit na volné prostranství a prohasit je.

„Požár se podařilo zlikvidovat zhruba po devíti hodinách od nahlášení. Škoda je přibližně odhadnuta na 700 tisíc korun. Příčina je v šetření,“ doplnil Poncar.