VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.10.2012

Letošní Divočák fest bude v pořadí čtrnáctý

Stříbro – Několik rockových formací z různých koutů západních Čech se sejde v pátek 19. října večer ve stříbrském rockovém klubu Rock star na akci nazvané Divočák fest. Letošní ročník je v pořadí už čtrnáctý.

12.10.2012

Festival Jeden svět zavítá
 do Tachova i Stříbra

Tachovsko – Festival dokumentárních filmů o lidských právech, Jeden svět, se opět vrací na Tachovsko. Tentokrát se s filmy mohou seznámit diváci v Tachově a ve Stříbře.

8.10.2012

Sál se proměnil v prérii Divokého západu

Tachov – Tachovský sál Mže patřil v sobotu tanečníkům. Pod taktovkou tanečních mistrů manželů Cíchových, se zde uskutečnila první prodloužená lekce kurzu tance a společenského chování.

6.10.2012

Publiku zahrál Škwor a další tři kapely

Chodová Planá – Richards Hard Show se jmenovala rocková akce, která se uskutečnila v pátek večer v kulturním domě v Chodové Plané. Publiku, které se v průběhu večera rozrostlo na několik stovek lidí, zahrály čtyři kapely.

3.10.2012

Maria Doyle Kennedy zazpívala Tachovu

Tachov – Irská zpěvačka a herečka Maria Doyle Kennedy, která je známa například z televizního seriálu Tudorovci nebo z filmu The Commitments, vystoupila v úterý večer v kině Mže v Tachově.

1.10.2012

Herci z Domažlicka představili stříbrskému publiku

Stříbro - Příbuzné si člověk nevybírá. Tak se jmenovala komedie, se kterou zavítali na stříbrská prkna znamenající svět divadelní ochotníci z Poběžovic.

24.9.2012

Přijedou ameriky a The Doors

Tachov – Lukáš Anton z Tachova vlastní automobilového veterána, ´Ameriku´ Pontiac Firebird z roku 1978. Rád se zúčastňuje srazů oldtimerů a youngtimerů (mezi které se jeho vůz také řadí).

24.9.2012

Komedyjanti zavítali do Lázní

Konstantinovy Lázně – Divadelní představení v podání tachovských Komedyjantů mohli v pátek večer zhlédnou diváci v Konstantinových Lázních.

17.9.2012

Na bále se nejen tančilo, představily se i hippostezky

Krasíkov – Příznivci country tanců se opět sešli ve Dvoře Krasíkov, aby společně podpořili projekt připravovaných jezdeckých stezek.

16.9.2012

Vystoupila i kapela, která získala prestižního Anděla

Konstantinovy Lázně – Konstantinolázeňský kulturní dům patřil v sobotu večer malému hudebnímu festivalu Šrapnel. Na své si zde přišli především milovníci SKA, rocku a reggae.

16.9.2012

Přišli ochutnat burčák a perníčky

Kladruby – Kladrubský klášterní dvůr v sobotu provoněly víno a med. Konaly se zde totiž tradiční Slavnosti vína a medu.

7.9.2012

V Konstantinových Lázních bude poslední hudební akce pod širým nebem

Konstantinovy Lázně – Jediné lázeňské město na Tachovsku je známo svým bohatým kulturním životem, především nejrůznějšími hudebními akcemi.

2.9.2012

Nad fotografiemi se musíte zamyslet, říká autor výstavy

Tachov – Tachovská knihovna hostí od soboty výstavu amatérského fotografa a výtvarníka Jana Picku. Nese název Stromoví – fotoví. „Nejsou to vyloženě krajinky, ale jde o přírodní tématiku s ekologickým a filozofickým podtextem," představil.

2.9.2012

Doufáme, že se akce bude lidem líbit

Tachov – Na tachovském koupališti se konal první ročník rock metalového festivalu s názvem Ještě jeden fest. Na akci vystoupilo devět kapel a návštěvnost čítala přes sto účastníků. Hlavními organizátory jsou Viktor Pavlík a František Matoušek z Tachova."

2.9.2012

Klienti připravili pro Báru Zemanovou vystoupení a opékání buřtů

Milíře – V ústavu sociální péče se v pátek odpoledne uskutečnila již tradiční akce Loučení s létem. I když bylo mírně deštivé počasí, na akci se sešly desítky lidí. A to jak klientů samotného ústavu, tak kamarádů a místních obyvatel z Milířů a širokého okolí.

2.9.2012

Jízdárnu zkrášlily květy

Světce – Jízdárnu ve Světcích v sobotu oživila výstava květin. Bylo jich tu přes tři stovky a podle ohlasů návštěvníků byla akce povedená.

30.8.2012

Borský zámek nabízí ojedinělou výstavu

Bor – V pořadí již čtvrtým místem, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout zcela ojedinělou a mimořádnou výstavu s tematikou fantasy, nazvanou Vzdálené dimenze 2012, bude zámek Bor.

20.8.2012

OBRAZEM: Zámek se na čas proměnil, stala se z něj výstavní síň

Chodová Planá – Nepřístupný zámek v Chodové Plané získal zcela novou tvář. Alespoň uvnitř. Na týden jsou jeho komnaty proměněny ve výstavní síně děl osmi autorů.

20.8.2012

Festival Zvuky léta přilákal tisíc posluchačů

Tachov – Tachovská Minerálka se v sobotu opět stala dějištěm hudebního festivalu Zvuky léta. Několik interpretů si zde od pátku do neděle poslechlo zhruba tisíc posluchačů. „Největší mazec," pochválila hudební vystoupení šestnáctiletá Marie Brůžková. „Asi největším frajerem byl Xavier Baumaxa," zmínila.

19.8.2012

Zvuky léta přilákaly zhruba tisíc lidí

Tachov – Hudební festival Zvuky léta, který volně navazuje na tradici festivalu Lastbell, se konal o víkendu na tachovské Minerálce. Od pátku do neděle přišla zhruba tisícovka lidí.

16.8.2012

O závěr se postarají západočeští symfonici

Kladruby – Hudební festival Kladrubské léto, jehož je Tachovský deník mediálním partnerem, dospěl do svého finále. V sobotu se uskuteční letošní závěrečný koncert festivalu, při kterém v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie zahraje Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně.

15.8.2012

Minerálku rozezvučí festival Zvuky léta

Tachov – Multižánrový letní hudební festival Zvuky léta se uskuteční tento pátek a sobotu v areálu Na Minerálce v Tachově. Festival pořádá občanské sdružení PrvníPěší.cz ve spolupráci se skupinou Embrio.

12.8.2012

Demeterové tleskalo publikum ve stoje

Kladruby – Světově uznávanou houslovou virtuózku Gabrielu Demeterovou pozvali organizátoři na sobotní koncert festivalu Kladrubské léto. Koncert se uskutečnil v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

AKTUALIZOVÁNO
12.8.2012

Tachov čekají o víkendu Husitské slavnosti

Tachov – /PROGRAM SLAVNOSTÍ/ Od slavné bitvy u Tachova uplynulo letos už 585 let. A to je důvodem, aby se v Tachově uskutečnily, jako každých pět let, Husitské slavnosti.

12.8.2012

Struna byla letos jubilejní

Konstantinovy Lázně – Deset pomyslných zářezů už v kulturní historii obce vyhloubil festival Lázeňská struna, který se v pátek a v sobotu uskutečnil v Konstantinových Lázních.

9.8.2012

Kladrubské léto přivítá hvězdu Demeterovou

Kladruby – Umělkyni, která je označována jako Hvězda třetího tisíciletí, uvidí a uslyší publikum třetího koncertu festivalu Kladrubské léto, který se koná v sobotu od 15 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech.

7.8.2012

Uprostřed luk vystoupil herec Dušek

Dolní Polžice – Bílý stan (zvaný Šapito) postavený uprostřed luk v rámci festivalu Krajina žije nedaleko Dolních Polžic hostil v pondělí večer představení herce Jaroslava Duška Čtyři dohody.

5.8.2012

Pokračoval cyklus koncertů

Kladruby – Kladrubské léto pokračovalo v sobotu druhým koncertem. Jeho protagonistou byl kytarový virtuóz Lubomír Brabec. Vystoupila i sopranistka Štěpánka Heřmánková a na trubku pikola zahrál Miroslav Laštovka.

2.8.2012

V Kladrubech bude koncertovat L. Brabec

Kladruby – Lubomír Brabec a Consortium Pragense se Štěpánkou Heřmánkovou (soprán) a Miroslavem Laštovkou (trubka pikola) vystoupí v sobotu 4. srpna od 15 hodin v klášterním kostele v Kladrubech na druhém koncertu letošního ročníku festivalu Kladrubské léto.

2.8.2012

Herci i neherci připravují
 na sobotu lesní divadlo

Dolní Polžice – Přípravám divadelního představení v přírodě a učení hereckých technik se věnují dobrovolníci, kteří se od středy zúčastňují letního uměleckého kurzu u Dolních Polžic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení