VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.12.2015

Hudební dárek slavil patnácté narozeniny

Stříbro – Stříbrští hudebníci přinesli vánoční dárek v podobě koncertu.

21.12.2015

Bašta byla baštou pro fanoušky Šteflíčkové

Stříbro - Bašta na Plzeňské ulici ožila v sobotu hudbou. Konal se zde totiž koncert Jany Šteflíčkové, která si v tomto prostoru zazpívala i vloni. Pořadatelé, tedy Dolníci, byli překvapeni vysokou návštěvností, posluchačů přišlo tolik, že si ani neměli kam sednout.

12.12.2015

Ve Stříbře burácel Harlej

Stříbro – Pořádný rockový nářez zažil v pátek večer stříbrský kulturní dům. Tam hrála skupina Harlej a přivezla také Vláďu Šafránka.

10.12.2015

Nový rok ve Stříbře: více divadla a rocku

Stříbro – Zakončení roku ve velkém stylu. Přesně to si připravilo Stříbro. Již dnes se totiž v místním kulturním domě představí oblíbená kapela Harlej.

7.12.2015

Čerchovan opět přiveze do Jízdárny českou vánoční mši

Tachov – Hej mistře, vstaň bystře. Bez tohoto známého popěvku si snad ani nelze české Vánoce představit. Je součástí České mše vánoční, snad nejznámějšího díla skladatele Jakuba Jana Ryby. Do Tachova Českou mši vánoční přiveze opět pěvecký sbor Čerchovan s Komorním orchestrem Musica Tusta z Domažlic. Řídit bude dirigent Marek Vorlíček.

24.11.2015

Kohn rock to rozbalil ve Vlčáku

Černošín - Rocková kapela KOHN zavítala v sobotu do černošínského sálu Vlčáku. Většinou však přijeli přespolní, jako například Antonín Monzar z Třebele.

20.11.2015

Šmoldas přilákal přes dvě stě lidí

Stříbro – Kino Slavia mělo během čtvrtečního večera o zábavu postaráno. Vystoupil zde muž mnoha povolání, Ivo Šmoldas.

17.11.2015

Signatář Charty 77 rozezpíval posluchače

Konstantinovy Lázně – Během pondělního včera se v Malé scéně kulturního domu v Konstantinových Lázních opakovala historie. Přesně na den, tedy 16. listopadu před čtyřmi lety, zde vystoupil Jaroslav Hutka. A právě ve večerních pondělích hodinách se tento oblíbený písničkář v lázeňské obci ukázal znovu.

5.11.2015

Fanoušci přišli slavit s Turbem

Plzeň - Kapela Turbo se rozhodla oslavit své pětatřicáté narozeniny s fanoušky a při této příležitosti připravit nové DVD, které spatří světlo světa na jaře roku 2016. Tam bude sestřihaný záznam z tohoto koncertu, který se konal 30. října v plzeňské Besedě.

25.10.2015

Kečup na turné zavítal do Stříbra, skupina slaví třicítku

Stříbro – V rámci 30 let tour 2015 zahrála kapela Kečup i ve stříbrském kulturním domě. A fanoušci ze širokého okolí byli u toho.

24.10.2015

Publicista a historik Vlastimil Vondruška vyprávěl příběhy

Kladruby – Vzácná návštěva zavítala do muzea v Kladrubech, kde se v pátek konal letos poslední Klubový večer. Byl v podstatě také slavnostní, protože šlo zároveň o první v nově otevřeném muzeu. Příběhy historické i novější zaplněnému sálu vyprávěl Vlastimil Vondruška. Český historik, publicista, spisovatel a autor mnoha historických detektivních příběhů je také bravurním vypravěčem.

23.10.2015

Šíp s Náhlovským přivedli posluchače show k slzám smíchu

Tachov – Ve společenském sále kina Mže se ve čtvrteční večer netančilo. Místo společenské muziky se z tohoto místa linul smích. Do Tachova totiž zavítal známý moderátor a bavič Karel Šíp, v čele své Minipárty.

21.10.2015

Stříbrem zněly melodie Édith Piaf

Stříbro – Úterní večer v kině Slavia patřil vzpomínce na francouzskou šansoniérku, která ohromila celý svět. Stříbro se zařadilo mezi místa, která prožila koncert Édith Piaf – Mon Amour, tedy koncert ke stému výročí narození slavné zpěvačky.

14.10.2015

Tachovským kinem zněly francouzské šansony v podání šarmantní Chantal

Tachov – Prostory tachovského kina Mže se přidaly k dalším místům, kde se představila Chantal Poullain. Herečka známá především z filmových a divadelních pódií navštívila Tachov z naprosto jiného důvodu. Předvedla zde, v doprovodu jazzové kapely Štěpán Markovič Trio, sbírku francouzských šansonů.

11.10.2015

Kulturní dům se otřásal, přijela Doga

Stříbro - Hardrocková kapela, která obohacuje naši hudební scénu už od roku 1988, zavítala v pátek do stříbrského kulturního domu a přilákala necelé dvě stovky fanoušků a posluchačů.

9.10.2015

Tachované vyrazili na Nazareth

Plzeň, Tachov - Koncert skotské rockové skupiny Nazareth se konal v plzeňském Pekle 8. října a takovou šanci si nemohli nechat ujít ani posluchači z našeho regionu.

29.9.2015

Koncert Smokie: splněný sen

Tachovsko, Plzeň - Stále skvělá legendární kapela Smokie zavítala v pátek do Plzně. Nechyběli u toho ani Tachované.

21.9.2015

OBRAZEM: Areál v Boněticích se stal dějištěm jedinečné folkové události

Bonětice - Tahákem byl František Nedvěd a jeho kapela Tie Break. Vystoupili s pořadem, který je průřezem těch nejlepších písní z dosud vydaných alb.

21.9.2015

Atlas hrál hlavně pro přespolní

Stříbro – Kapela Atlas zavítala na parket stříbrského kulturního domu. Návštěvníci byli převážně přespolní, přijeli lidé z Tachova, Černošína, Záchlumí a dalších míst.

17.9.2015

Legenda české country František Nedvěd vystoupí v sobotu v Boněticích

Bonětice – Areál dětského tábora v Boněticích se v sobotu 19. září stane dějištěm jedinečné folkové události. Na pódiu uprostřed přírody vystoupí legenda české country hudby František Nedvěd se svou kapelou Tie Break.

14.9.2015

Pavlovický kotlík uvařil nejen pěknou muziku, ale i příjemná setkání

Pavlovice, Josefova Huť – Téměř dvě stovky vyznavačů country, folku a bluegrassu si daly dostaveníčko v malebném prostředí údolí řeky Mže, v Josefově Huti nedaleko Pavlovic.

12.9.2015

Dušan Kokaisl vystavuje v Plané výtvarné hříčky

Planá – Kostel sv. Petra a Pavla v Plané se v pátek stal dějištěm vernisáže výstavy Dušana Kokaisla. Tato vernisáž byla poslední ze série letošních vernisáží pořádaných městským kulturním střediskem a uzavřela tak letošní sezónu. Výstava v kostele potrvá do 
25. října a zájemci ji mohou vidět v otevírací dobu vždy od pátku do neděle mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou.

10.9.2015

Šrapnel uzavře letošní sezonu festivalů v lázeňské obci

Konstantinovy Lázně – Jedna z nejúspěšnějších sezon v celé více než desetileté historii venkovních kulturních akcí v Konstantinových Lázních. Tak by se podle starosty Karla Týzla dala charakterizovat sezona letošní.

2.8.2015

Operu si užilo skoro tisíc diváků

Světce – Vrcholná hudební událost a historicky druhé provedení barokní slavnostní opery Costanza e Fortezza v podání souboru Musica Florea přilákala do světecké jízdárny přes devět set návštěvníků. Páteční a sobotní několikahodinové představení sehráli v rámci Devíti týdnů baroka.

20.7.2015

Hradní nádvoří se stalo dějištěm historického večera

Kokašice/Krasíkov – Filmoví amatérští nadšeni, kteří už mají na svém kontě dokumenty o hradech Roupov a Přimda si přidali další zářez. V sobotu slavnostně uvedli premiéru dokumentu o hradě Švamberku. Letní horký podvečer v kombinaci se zajímavým programem přilákal řadu zájemců.

17.7.2015

Inspirací jsou pro mne opadané listy i pupeny stromů

Planá - Výtvarník Václav Sika ke dvěma svým výstavám v Plané v rozhovoru pro Deník.

16.7.2015

V sobotu začíná hudební festival Kladrubské léto

Kladruby – Osmatřicátý ročník festivalu Kladrubské léto začne tento víkend v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech. V letošním roce je o něco bohatší, pořadatelé nabízejí šest koncertů a některé doslova s hvězdným obsazením.

15.7.2015

Tarock startuje v pátek

Tachov – Velké pódium už vyrůstá na letištní ploše nad Tachovem. Rockoví fanoušci se dočkali, největší rocková akce v okrese je za dveřmi. Festival Tarock odstartuje zítra úderem poledne, první kapela, Wait, hrábne do strun v půl jedné. A následovat bude v pátek a v sobotu dalších osmnáct kapel, včetně dvou zahraničních – a pěkně vostrých.

13.7.2015

Historický večer se chystá 
na zříceninu hradu Krasíkov

Kokašice, Krasíkov – Zájemci o historii a příjemné setkání u zříceniny jsou opět po roce zváni na Švamberk neboli Krasíkov. Organizátoři připravují na sobotu 18. července celou řadu zajímavostí s názvem Historický večer. Pod hradem v Kokašicích obec ožije celovíkendovou poutí sv. Máří Magdalény.

9.7.2015

Dům u moře sehrají divadelníci 
v Josefově Huti pod širým nebem

Josefova Huť – Premiéru inscenace a novinku v podobě norského dokumentu si pro nadcházející dny připravilo divadlo Podkova, které každoročně zavítá do Josefovy Hutě v údolí řeky Mže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT