VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.12.2013

Hudba jednoho města zazněla Stříbrem

Stříbro – Už tradičně se stříbrské kapely setkaly večer po Vánocích v kulturním domě, kde zas a znovu dokázaly, že Stříbro nemá o skvělé hudebníky nouzi.

22.12.2013

OBRAZEM: Jízdárnou zněly tóny České mše vánoční

Tachov – Do jízdárny ve Světcích zavítala hudební tělesa pěveckého sboru Čerchovan a komorní orchestr Musica Tusta z Domažlic.

20.12.2013

The New Morning vyrukovali před svátky s novinkou – s Bulvárem

Tachov – Debutové album vydává v těchto dnech tachovská rocková kapela The New Morning. Deska se jmenuje bulvár a baskytarista Michal Laško ji přivezl představit do redakce Tachovského deníku ještě vonící novotou. Celý náklad totiž převzala kapela ve čtvrtek.

15.12.2013

Halže hostila další ročník Českého varhanního festivalu

Halže – Kostelem svatého Jana a Pavla v Halži zněly píšťaly varhan. Konal se zde už sedmý ročník Českého varhanního festivalu, který přilákal několik desítek posluchačů. Na kůru tedy v sobotu večer vystoupila sopranistka Gabriela Eibenová, varhany rozezněl mistr Adam Viktora.

5.12.2013

Publikum vstávalo ze židlí

Stříbro – Zpěvačka Věra Špinarová zavítala do stříbrského kulturního domu. Hudební doprovod jí zajistil Adam Pavlík Band.

3.12.2013

Ples vyjádřil přání studentů: Navždy mladí

Stříbro – V kulturním domě ve Stříbře se konal maturitní ples, který pořádala třída OA4, tedy čtvrtý ročník tamní obchodní akademie.

6.11.2013

Zimní šílenosti se vrací do Mže v podobě Snow film festu

Tachov – Celovečerní pásmo špičkových filmů plných adrenalinu, napětí i krásných záběrů na zimní přírodu. To je Snow film fest, filmový festival o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snowkitingu a dalších sportech, mnohdy na hranici možností.

4.11.2013

Stanislav Motl bude vyprávět o hvězdách černobílých pláten

Tachov – Zajímá Vás osud hvězd stříbrného plátna první republiky? Jste obdivovateli krásných hereček jako byla například Adina Mandlová či Lída Baarová?

22.10.2013

Stříbro nemá jen horníky. Má už i Dolníky

Stříbro – Velká oslava se plánuje na neděli 27. října ve Stříbře v restauraci kulturního domu. Slavit se bude 500 let od povstání Dolníků.

15.10.2013

Wyjou jsou pro něj hlavně parta kamarádů

Tachov – Jedním ze zakládajících členů Wyjou je Josef Kožnar z Tachova, pedagog, vedoucí odboru školství při tachovské radnici a známý spíkr mnoha společenských a sportovních akcí.

12.10.2013

Pospíšil se vrátil do Tachova, zahrál i senirům v penzionu

Tachov – Známý harmoninář a znalec dechovky Josef Pospíšil se po několika letech vrátil do Tachova ve velkém stylu.

6.10.2013

Autor výstavy čerpal inspiraci
 z poválečných rodinných alb

Stříbro – V pátek podvečer byla k vidění vernisáž výstavy mysteriózních fotografií , která dále rozpracovává téma poválečných proměn českého pohraničí.

3.10.2013

Při výstavě ve Stříbře zapomenete na Johanna

Stříbro – Zajímavou fotografickou výstavu s hlubokou myšlenkou slibuje autor Lukáš Houdek, jehož dvacítka fotografií bude od pátku k vidění v Městském muzeu ve Stříbře. Výstava nazvaná Musíš zapomenout na Johanna má připomenout život zaniklých německých osad.

21.8.2013

Houslista Hudeček zakončil letošní ročník festivalu Kladrubské léto

Kladruby - Český houslista Václav Hudeček zakončil letošní ročník festivalu Kladrubské léto, kdy se souborem Consortium Pragense a sólistou na trubku Miroslavem Laštovkou koncertoval v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech.

16.8.2013

Festival uzavře skutečná žijící legenda – virtuóz Václav Hudeček

Kladruby – Skutečnou hvězdu první velikosti se podařilo získat organizátorům letošního ročníku festivalu Kladrubské léto.

13.8.2013

Sedmilháři pokračují v muzejní zahradě

Tachov – Před nedávnem mohli tachovští diváci shlédnout pokus o oživení někdejších slavných rozhlasových Sedmilhářů, pořadu, v němž zajímaví lidé vyprávěli vtipné příhody ze života svého a svých blízkých.

12.8.2013

Lázně rozezvučela struna

Konstantinovy Lázně – Druhou desítku let své existence nakousla v sobotu odpoledne a večer Lázeňská struna. Je to nejstarší ze série festivalů, které se každé léto v Konstantinových Lázních konají. Struna také cyklus festivalů uzavírá.

5.8.2013

Americká zpěvačka MEk koncertovala v Tachově

Tachov – V klášterní zahradě tachovského Muzea Českého lesa vystoupila v sobotním podvečeru americká zpěvačka MEk.

2.8.2013

V Kladrubech zahrají hradní trubači

Kladruby – Druhým koncertem bude v sobotu pokračovat letní hudební festival komorní hudby Kladrubské léto.

25.7.2013

Kladrubské léto startuje tuto sobotu

Kladruby – Úvodním varhanním kocertem zahajuje v sobotu ve tři hodiny odpoledne šestatřicátý ročník hudebního festivalu Kladrubské léto. Tradičně se koncerty odehrají v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

24.7.2013

Dveře jízdárny budou hostit orchestr z Velké Británie

Tachov - V neděli zahraje v tachovské jízdárně jeden z nejlepších orchestrů Velké Británie.

23.7.2013

Bídníci zcela naplnili tachovskou jízdárnu, kinokavárna se stále těší pozornosti

Tachov - Páteční kinokavárna připravila návštěvníkům muzikál z Velké Británie.

6.7.2013

Tarock má poprvé dvě pódia

Tachov – Čtvrtý ročník rockového festivalu Tarock se blíží.

27.6.2013

Koupák skončil kvůli penězům

Planá – Multižánrový hudební festival Koupák, který se v posledních letech konal v areálu plánského koupaliště, skončil. Deníku to potvrdil pořadatel Jiří Fejt. Podle něj za to mohou nedostatečné finanční prostředky a nevyhovující podmínky, které určil provozovatel areálu Plánské služby. Město Planá i Plánské služby se však proti nařčení ohradily, návštěvníci smutní.

26.6.2013

Při Titaniku se lidé za břicho popadali

Stříbro – Hru Titanic podle F.R. Čecha si nacvičili stříbrští ochotníci souboru Divoch.

26.6.2013

Hráli venku a slunce jim docela přálo

Stříbro – Tradiční Pískovna se konala v sobotu 22. června. Malý festiválek velkých kapel se podle pořadatelů konal už po třinácté. Ohlášená Rychta sice nepřijela, přesto měli posluchači bohatý výběr.

25.6.2013

Potvrzeno: Koupák skončil, nejsou peníze

Planá – Multižánrový hudební festival Koupák, který se v posledních letech konal v areálu plánského koupaliště, skončil. Deníku to potvrdil pořadatel Jiří Fejt.

20.6.2013

Jaroslav Svěcený vystoupí v jízdárně

Tachov – Dveře jízdárny dokořán, tak se jmenuje hudební festival, který již podruhé v tomto roce představí uznávané umělce. Městské kulturní středisko zajišťuje koncerty pořadatelsky a z větší míry i technicky.

18.6.2013

Zámek byl plný surrealistických obrazů

Bezdružice – Malířka a rodačka z Bezdružic, Květa Čapková, zahájila výstavu svých obrazů na zámku v Bezdružicích.

14.6.2013

Muzejní zahrada nabídne slušnou porci legrace, obnoví rozhlasové Sedmilháře

Tachov - Muzeum Českého lesa v Tachově v tomto jaře zpřístupnilo svou zahradu pro nejširší veřejnost. A to je i příležitost pro nejrůznější kulturní akce. Chceme vás pozvat na tu nejbližší, která se bude konatve středu 19. června od 18 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT