VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.6.2013

Jaroslav Svěcený vystoupí v jízdárně

Tachov – Dveře jízdárny dokořán, tak se jmenuje hudební festival, který již podruhé v tomto roce představí uznávané umělce. Městské kulturní středisko zajišťuje koncerty pořadatelsky a z větší míry i technicky.

18.6.2013

Zámek byl plný surrealistických obrazů

Bezdružice – Malířka a rodačka z Bezdružic, Květa Čapková, zahájila výstavu svých obrazů na zámku v Bezdružicích.

14.6.2013

Muzejní zahrada nabídne slušnou porci legrace, obnoví rozhlasové Sedmilháře

Tachov - Muzeum Českého lesa v Tachově v tomto jaře zpřístupnilo svou zahradu pro nejširší veřejnost. A to je i příležitost pro nejrůznější kulturní akce. Chceme vás pozvat na tu nejbližší, která se bude konatve středu 19. června od 18 hodin.

11.6.2013

Fara opět ožije festivalem Holostok

Holostřevy – Třináctý ročník hudebně-divadelního festivalu Holostok odstartuje tento pátek. Opět nabídne širokou škálu kapel, divadelních souborů, dobrého jídla, pití a dalších zajímavostí.

11.6.2013

Ivan Mládek měl dobrý pocit

Konstantinovy Lázně – Devátým ročníkem multižánrového festivalu U Pramene zahájil letošní cyklus festivalů Konstantinolázeňské kulturní léto.

5.6.2013

Zahajovací festival U pramene nabídne koncerty legend

Konstantinovy Lázně – Festival U pramene je nejmladším festivalem v rámci projektu Konstantinolázeňské kulturní léto. Celý projekt zahajuje a vstupuje do devátého roku svého života.

3.6.2013

Deštivé dopoledne protkaly tóny klavíru

Stříbro – V sobotu dopoledne se konalo Klavírní matiné ve stříbrském muzeu, kdy na klavír zahrály děti ze Základní umělecké školy Stříbro a Plzeň a také žáci Konzervatoře Plzně.

3.6.2013

Jízdárna namixovala swing s jazzem

Tachov – Letní hudební festival Dveře jízdárny dokořán odstartoval zahajovacím koncertem. Vystoupil Laďa Kerndl za doprovodu swingového a jazzového orchestru Big Band CL. Role dirigenta se ujal Josef Pelz.

29.5.2013

Devátá festivalová sezona odstartuje U pramene

Konstantinovy Lázně – Konstantinolázeňské kulturní léto odstartuje již po deváté multižánrový festival U pramene.

24.5.2013

Sál tachovské Mže hostil českou premiéru nové rockové opery

Tachov – Dva žánry spojili tvůrci představení nazvaného Rocková opera, jehož celostátní premiéra se odehrála ve čtvrtek večer v sále areálu Mže v Tachově. Těmito žánry byly právě rock a opera a hlavní protagonistkou představení byla světově uznávaná operní pěvkyně Edita Adlerová.

23.5.2013

Festival U pramene napíše letos svůj devátý díl

Konstantinovy Lázně – Nejmladší festival v rámci projektu Konstantinolázeňské kulturní léto, festival nazvaný U pramene letos vstupuje do devátého roku svého života.

21.5.2013

Komedyjanti připravili na začátek letních dnů premiéru

Tachov – Málo platné, přes letošní nepříliš teplé a příznivé jaro se sice pomalu, ale jistě dostáváme do léta. A letní dny často přicházejí již do začátku června.

13.5.2013

Tachovský orchestr mladých odcestoval na poslední chvíli, aby našel nové přátele

Tachov – Úspěšný zájezd do bavorského městečka Kasendorf absolvoval Dechový orchestr mladých (DOM) ZUŠ Tachov. Tam se dostal na doporučení profesorky gymnázia Lenky Černé.

7.5.2013

Hudební léto Borska zahájil Kühnův smíšený sbor

Bor – Koncertem v chrámu sv. Mikuláše byl v Boru zahájen sedmý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Borska. Již tradičně se o úvodní koncert festivalu postaral Kühnův smíšený sbor se sólisty a orchestrem 18+ spolu s Oratorienschorem z německého Schwandorfu pod vedením Marka Vorlíčka.

2.5.2013

Hudební léto Borska odstartuje v neděli

Bor – Sedmý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Borska zahajuje v neděli 5. května v 17 hodin úvodním koncertem.

25.4.2013

Věra Špinarová zazpívala publiku nové i staré hity. Sklidila ohromný potlesk

Tachov – Známá zpěvačka Věra Špinarová zavítala, s doprovodnou skupinou Adam Pavlík Band, do Tachova.

22.4.2013

Přijďte si zazpívat s Lidovou muzikou z Chrástu o sulislavském kostelíku

Sulislav – Český folklor z okolí Stříbrska se představí při vystoupení Lidové muziky z Chrástu. Kostel sv. Vavřince v Sulislavi tak opět ožije lidovými písněmi, a to dokonce těmi, které byly zachráněny jako původní lidové písně ze Sulislavi a okolí.

16.4.2013

Dirigoval také syn slavného skladatele

Stříbro – Jubilejní dvacátou přehlídku dechových orchestrů uspořádala Základní umělecká škola Stříbro.

9.4.2013

Hanky Panky naprosto ohromili diváky

Bor – Pražská travesty skupina to s diváky opravdu uměla. Ke konci večera se postavilo, roztančilo a rozezpívalo celé obecenstvo

8.4.2013

Videosalon promítl dvacet titulů autorů dvou krajů

Tachov – Tachovské kino Mže v sobotu hostilo soutěž neprofesionálních filmařů Český videosalon.

2.4.2013

Expediční kamera přinesla na plátno tachovského kina Mže dobrodružství

Tachov – Filmový festival o odvaze, dobrodružství, extrémních zážitcích a divoké přírodě, to je Expediční kamera. Se svými filmy zavítala také do Tachova a v kině Mži diváci viděli několik snímků zahraničních i domácích autorů.

23.3.2013

Filmovým večerem si připomněli historii Konopických

Studánka – Filmové dokumenty o Staročeské Konopické viděli zájemci ze Studánky v tamním kulturním domě. Pro místní v pátek připravil Jan Prášek promítání autorských filmů o pravidelně konaných slavnostech ve Studánce.

23.3.2013

Chladné počasí neodradilo stovky návštěvníků trhů

Tachov – Farmářské trhy se vrátily do Tachova. Letos poprvé v sobotu navázaly na vznikající tradici. I přes chladné a větrné počasí přilákaly ke dvacítce stánků do prostoru bývalé Rybeny stovky návštěvníků.

23.3.2013

Muzeum vystavuje potápěčskou techniku

Tachov – Potápěči zavítali také do muzea. Dnes už tradiční spolupráce, mezi tachovským Muzeem Českého lesa a mezinárodním festivalem potápěčské fotografie (PAF), pokračuje dvěma výstavami. Obě jsou k vidění v prostorách muzea a v pátek byly zahájeny slavnostní vernisáží.

23.3.2013

Na ples přijelo i Sluníčko

Stříbro - Tradiční Únešovský ples se konal ve stříbrském kulturním domě. Únešovský statek pozval na pódium Skalanku a zpestřením večera se stalo vystoupení dětské dudácké kapely Sluníčko z Rokycan.

18.3.2013

Sál prozářili umělci s ohnivou show

Chodová Planá – Dobrovolní hasiči uspořádali v Chodové Plané ples, na kterém v sobotu vystoupili umělci s ohňovou show.

16.3.2013

OBRAZEM: Ve Stříbře se konal městský ples

Stříbro - Páteční podvečer se ve stříbrském kulturním domě tančilo, vystoupili záci základní umělecké školy, studenti gymnázia, Irské tance, Shahinez - břišní tanečníce a divadelní soubor DIVOCH. Konal se v pořadí druhý městský ples.

13.3.2013

Městský bál ve Stříbře je hlavně 
pro veřejnost, vzkazují organizátoři

Stříbro – Městský bál připravuje Stříbro už na tento pátek. Pro širokou veřejnost organizátoři přichystali nejen hudební a taneční zážitek. O překvapení se postarají Divoši a k nahlédnutí budou i historická, poválečná čísla Stříbrského zpravodaje.

8.3.2013

Šíp s Náhlovským bavili Všechnopártičkou

Tachov – Všechnopártička zavítala do Tachova. Ve volném dialogu probrali Karel Šíp a Josef Alois Náhlovský své umělecké začátky, zážitky ze studentských let, společně hovořili o sportovních aktivitách, probrali i cesty do zahraničí opředené veselými historkami.

25.2.2013

Městská galerie představuje ojedinělou uměleckou techniku Fotoinformel

Tachov – Značný zájem veřejnosti provázel první letošní výstavu Skrytá krása detailu, která byla zahájena v Městské galerii Tachov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení