Zájem veřejnosti rozhodně není zas tak obdivuhodný. Pořadatelé se totiž hned na začátek vytasili s opravdovým esem v podobě známé operní zpěvačky Dagmar Peckové a neméně známého Spirituál Kvintetu.

„Jsme nadšení. Vypadá to, že svítá na dobré časy a že zájem o koncerty podobného stylu bude i nadále stoupat,“ řekla za Městské kulturní středisko v Tachově Petra Maroszová.

Na úspěch první koncertu se pokusí navázat i ten druhý, při kterém vystoupí Západočeský orchestr z Mariánských Lázní. „Pokaždé se jedná o jiný žánr.

První koncert byl velmi atraktivní žánr a známé uskupení. Při Západočeském orchestru se přeci jen publikum o něco změní,“ dále řekla Maroszová s tím, že pro návštěvníky bude během šestnáctého ročníku Dveří Jízdárny dokořán připravena ještě jedna vyložená lahůdka: „Určitě to je závěrečný koncert, při kterém vystoupí Sestry Havelkovy. Snažíme se program dělat vždy o něco barvitější. Proto na tomto vystoupení bude módní přehlídka v duchu dvacátých a třicátých let minulého století, či tanec Swingu. Zajímavé ale budou i zbylé tři koncerty.“

16. ročník Dveří jízdárny dokořán 24.6 v 15:00 – Západočeský symfonický orchestr M. Lázně
15.7 v 15:00 – Principals a Hartig Ensemble
26.8 v 15:00 – Viva Musica! Viva Opera!
2.9 v 15:00 – Sestry Havelkovy & septet