VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dirigoval také syn slavného skladatele

Stříbro – Jubilejní dvacátou přehlídku dechových orchestrů uspořádala Základní umělecká škola Stříbro.

16.4.2013
SDÍLEJ:

JUBILEJNÍ DVACÁTÁ přehlídka mládežnických dechových orchestrů ve Stříbře. Syn známého skladatele Josef Poncar mladší diriguje Zlatíčka ze Stříbra.Foto: ZUŠ Stříbro

Jako první se představila Zlatíčka ze Stříbra s dirigenty Antonínem Bulkou a Františkem Kratochvílem a s několika překvapeními. „V polce Josefa Thumse se objevili v chodských krojích zpěváci z Klatov Pavel Ložek a Jiří Pfeiffer. Ten vzal poté dudy a zahrál a zazpíval několik chodských písní. Polku Josefa Poncara Choudouňská, kterou upravil Antonín Bulka pod názvem Da Capo, dirigoval syn slavného skladatele Josef Poncar mladší," uvedl Kratochvíl, který byl za ZUŠ Stříbro hlavním organizátorem akce.

Dalším překvapením byla známá skladba Julia Fučíka Starý bručoun, kde fagotové sólo virtuózně zahrál a ještě přednášku o fagotu přidal konferenciér přehlídky Jaroslav Kopejko, absolvent plzeňské konzervatoře a pražské AMU. „Obrovský úspěch opět slavila Fantasie z opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta, kterou pro Zlatíčka napsal a dirigoval Antonín Bulka," dodal Kratochvíl.

Jako druzí se již poosmnácté ve Stříbře představili tachovští hudebníci s dirigentem Josefem Kadlecem. Podle organizátorů hráli výborně, přispěli ke skvělé atmosféře a moc se všem líbili.

Poté nastoupila klasická dechovka – Dechový orchestr Plzeňanka Základní umělecké školy T. Brzkové z Plzně. Program obohatili zpěvem a sólovým xylofonem.

„Měli úspěch, jen jejich vystoupení mělo být kratší, aby zbylo více času pro poslední orchestr – Big Band Konzervatoře Plzeň. Jejich vynikající vystoupení na vysoké profesionální úrovni bylo limitováno koncem v 17.30 hodin, kdy někteří umělci museli odjet za svými povinnostmi do divadla. Přesto jejich třicetiminutové vystoupení nadchlo ty posluchače, kteří zůstali do konce," doplnil Kratochvíl.

V sále kulturního domu nechyběla výstava prací žáků základních uměleckých škol nazvaná U nás na západě, která byla vystavena letos v únoru v Senátu PČR v Praze. Pořadatelem byl stejně jako loni senátor Miroslav Nenutil a Základní umělecká škola Stříbro.

Chyběla ohlášená výstava hudebních nástrojů Amati z důvodu účasti všech výstavních skupin na veletrhu v Německu. Krasličtí pozdravili přehlídku dárkem, který převzal ředitel ZUŠ Stříbro František Kratochvíl.

„Na závěr je třeba poděkovat předsedovi občanského sdružení Zlatíčka ze Stříbra Milanu Žemličkovi, všem rodičům, kolegům, příznivcům a kamarádům, kteří přípravě přehlídky nezištně věnují desítky hodin práce ze svého volna. Poděkování patří také MKS Stříbro za přípravu kulturního domu. Jsme rádi, že XX. přehlídka mládežnických orchestrů ve Stříbře se velice líbila laické i odborné veřejnosti a že se dobře hrálo všem účinkujícím," dodal ředitel umělecké školy a hlavní organizátor

Akci podpořil také Plzeňský kraj a uskutečnila se pod záštitou poslance parlamentu Václava Votavy, náměstka hejtmana Plzeňského kraje Jiřího Stručka a starosty Stříbra Bohuslava Červeného. Mezi významné hosty patřil také senátor Miroslav Nenutil, Václava Zelenková z Krajského úřadu v Plzni, dlouholetý profesor plzeňské konzervatoře Jiří Pačes a Josef Poncar mladší, syn známého hudebního skladatele.

Autor: Jiří Kohout

16.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení