Předposlední prázdninový víkend 20.-22. června se uskuteční v Holostřevech už 9.ročník hudebně-divadelního festivalu HOLOSTOK, na němž vystoupí začínající i známé osobnosti naší hudební a divadelní scény.

"Nejznámější kapely letos vystoupí hned v pátek - Traband, Petr Kalandra Memory Band budou hrát od 20 hodin," uvádí Hanka Plavcová za pořádající Komunitu Noe.

Na sobotní dopoledne jsou netradičně zařazeny rockové pašije, po nich diváci shlédnou začínající kapelu Čtvrt na osm (čp. 8 revival). Po obědě pak vystoupí Divadlo v Boudě a známá plzeňská kapela Touch of gospel.

"Večer se můžeme těšit na známé i neznámé tváře převážně regionální scény. S výjimkou berounské kapely Joe Satriani Revival Band, pocházejí všechny kapely z plzeňského kraje – Těleso Vilém, Jarda Revival Band, Vypíchaná fčela," nastiňuje program Plavcová.

V neděli je pak celý festival zakončen bohoslužbou. Součástí festivalu jsou také doprovodné akce – jsou připraveny hry pro děti i dospělé, tvůrčí dílny – jako je malování hennou, výroba smaltových šperků apod.

Občerstvení ve stáncích, ubytování ve vlastních stanech na zahradě.

"Holostok je jednou z cyklu akcí, které nabízí občanské sdružení Komunita Noe mladým lidem z Plzně a širokého okolí. Atmosféra bývá velmi příjemná – open air scéna v areálu barokní fary, kterou opravujeme," dodává pořadatelka.

Vstup na celý víkend 300,-Kč, pouze na pátek 150,-Kč, od sobotního odpoledne 200,-Kč.

Akci finančně podpořili Plzeňský kraj, město Plzeň, město Bor.