Dveře jízdárny budou opět dokořán. Na neděli je přichystán další koncert už tradičního festivalu, který pořádá Městské kulturní středisko Tachov. Dveře jízdárny dokořán tentokrát hostí ctěné zahraniční hosty, Buckinghamshire Youth Orchestra.

„Podle hudebních kritiků ve Velké Británii jde o nejlepší orchestr svého druhu. Takže se má veřejnost opravdu na co těšit," pozvala Petra Maroszová, pracovnice městského kulturního střediska.

Během let své aktivní hudební činnosti absolvoval orchestr koncerty ne jen v kraji Buckinghamshire, ale i na mnoha prestižních koncertních místech v Anglii včetně Londýnské Royal Albert Hall.

V zahraničí vystupovali v katedrálách v Bruselu, Barceloně. V kostele Madeleine v Paříži sklidil orchestr velké ovace za své předvedení Rachmaninovy druhé symfonie a za přednes Čajkovského čtvrté symfonie.

Orchestr koncertoval v Německu, Maďarsku, Belgii, Polsku, České republice, Slovensku, Normandii i v Katalánsku.

V letošním roce se orchestr představí v rámci svého koncertního turné v západních Čechách. A bude to právě Tachov, kam zavítají v naší republice jako první.

Dirigentem tohoto orchestru je Ian Hooker. Ten vyhrál stipendium na Royal College ke studiu hry na piano. Má magisterský titul v oboru hudební výchovy z York University. Působí již 34 let jako ředitel hudebního Gymnázia Doktora Challonera v Amershamu, kde vyvinul školu hudby na záviděníhodné úrovni. Vybudoval si značnou reputaci jako sborový a orchestrální dirigent. Pracoval na nahrávání v rádiu BBC, uskutečnil mnoho sborových akcí s Buckinghamshire Youth Orchestra v londýnské královské koncertní síni Royal Albert Hall.

Posledních 22 let je dirigentem Buckinghamshire Youth Orchestra. V současné době se věnuje dirigentské činnosti na volné noze, je hudební zkoušející a výchovný poradce.