Od první třídy navštěvovala Eva Radová Základní uměleckou školu v Bezdružicích. „Učila jsem se hrát na klavír a na příčnou flétnu. Zpěv jsem ale nestudovala, na ten jsem od svých třinácti let chodila soukromě do Plzně,“ sdělila Deníku zpěvačka.

Od počátku své hudební kariéry účinkovala v Juvence, kde kromě zpěvu hraje ještě na příčnou flétnu. S tímto orchestrem spolupracuje dodnes.

Kromě Juvenky, jejíž repretoár tvoří řada skladeb od klasické dechovky přes swingové melodie, po filmové a muzikálové evergreeny, hrála s kapelou Skavare Flascheta. „Tu jsem s bratrem v podstatě zakládala,“ upřesnila.

Jako asi každý, kdo se věnuje hudbě, má také Eva svůj vzor. „Mým vzorem je Hayley Westenra, třiadvacetiletá zpěvačka z Nového Zélandu, která ale působí hlavně ve Velké Británii. Zpívá klasické irské a skotské písně a je podle mě velmi vyjímečnou zpěvačkou,“ vyjádřila se.

Eva Radová se hudbě bude věnovat také profesně, i když z poněkud jiného úhlu. Vystudovala pedagogickou fakultu, obor hudební výchova. Dívka nepopírá, že by se zpěvu chtěla věnovat i na prknech, co znamenají svět. „S Juvenkou zpívám lidovky i filmové a muzikálové písničky. A právě ty mi jsou asi nejbližší. Muzikálové písničky mám ráda a kdyby se někdy naskytla nějaká příležitost si v muzikálu zahrát, určitě bych se jí chopila. Ale castingy neobjíždím, na to moc nejsem,“ řekla nám.

Svým favoritům v anketě Muzikant regionu můžete posílat hlasy prostřednictvím kupónů, které vycházejí pravidelně v Tachovském deníku.