V Lidovém domě slavila 25 let své existence a pokřtila nové studiové album nazvané Čas.

Po albech Ptáci, Nechoď dál a singlu Gól je Čas dalším studiovým počinem kapely. Deska obsahuje třináct původních písniček z autorské dílny Excentru. „Posluchači na desce najdou písně, které už nějakou dobu hrajeme, ale také několik novinek,“ řekl Deníku kytarista Jan Petruň.

Album se natáčelo z větší části ve studiu Romana Mashi Šandora, který také desku produkoval. Ten se stal společně s Radkem Volkou kmotrem desky při sobotním křtu.

Na otázku, co by kapele popřál k pětadvacátým narozeninám, Roman Masha Šandor Deníku se smíchem odpověděl: „Dneska rockeři brzy umírají, tak bych jim přál hlavně vysoké příjmy, aby si mohli kupovat kvalitní kokain jako Rolling Stones, aby to tady mohli za dalších pětadvacet let znovu pořádně rozbalit.“

K albu Čas již s vážnou tváří uvedl, že se povedlo a je skvělé. „Ale s chutí si ho poslechnu až tak za rok. Protože jsem na něm dělal, slyšel jsem to tak často, že v současné době jsem toho přesycený. Ale to se týká každé desky, na které pracuji. Takže si nechám novou desku Excentru uzrát a s chutí si ji pustím až za nějaký čas,“ uvedl muzikant a producent, který společně s bubeníkem Excentru Jindrou Vajskebrem a kytaristou Petrem Petruněm působil v devadesátých letech v kapele Mr. Frros.

Kapela v úvodu večera také všechny skladby, které jsou na albu, publiku zahrála. „Byl to skvělý a příjemný pocit,“ okomentoval Deníku křest nového alba autor několika písniček a zpěvák Roman Pipota.

Oslavy čtvrtstoletí Excentru pak pokračovaly vystoupeními hostů, mezi kterými byla nová tachovská kapela vytvořená ze zkušených muzikantů v čele se zpěvačkou Marcelou Hepfelovou, představila se rovněž původní sestava Excentru a hudebníci, kteří kapelou za 25 let jejího působení prošli.